Siyam Kedim Aşırı Tüy Döküyor

hiiilal

Herkese merhabalar, dişi siyam kedim var yaklaşık 1 yaşında 1-2 ay önce kısırlaştırma ameliyatı oldu sonrasında hills in yetişkin kedi mamasını kullandık pek memnun kalmadık yemleri bütün olarak kustu :( ND marka tavuklu mama aldık bu sefer şuan da çok tüy döküyor. Ameliyattan sonrada tüy dökmesi artmıştı ama son zamanlarda çok çok fazla dökülmeye başladı sürekli ağzımızın kenarından tüy topluyoruz. Mama öneriniz ya da tavsiyeniz var mı?? Bu arada sadece kendi mamasını yiyor arada ödül maması veriyoruz (ödül mamasına yeni başlamadık)

5 CEVAP

blue_hpood

N&D somonlu ve balıklı deneyebilirsiniz, tavuklu mama tüy dökümünü arttırabilir. bi’ de şu anda mevsim geçişi, çok tüy dökerler, her gün taramaya çalışın.

bademthecatt

Mevsimseldir mamanız bitince balıklı alabilirsiniz

ygiz_mrtt

Ben de n&d tavukluda alışılagelmemiş tüy dökümü ile karşılaşmıştım, ama sonrasında trutouch markasının eldivenli ürününü denedim resmen kedinin içinden başka kedi çıktı(furminatörde bağırıyordu öncesinde de normal tarakla taratmıyordu), ek olarak yine N&D markasının tavsiyeler üzerine balıklı ve portakallı olan mamasını kullandım ve hala kullanıyorum eskisi kadar tüyü dökülmüyor ve tüylerini de daha parlaklaştırdı

hiiilal

Hilss te balıklı kullanıyorduk kokusu bizi baya rahatsız etti, mevsimsel olacağını sanmıyorum 5 dakika kucağıma alınca üstüm tamamen beyaz oluyor koştukça havada tüyler dans ediyor resmen :( taradıktan sonra bile havada uçuşmaya devam ediyor

hiiilal

Tamamdır ya bu mama bitince alıcam ya da şimdi alıp karıştırıp veririm, yazan herkese teşekkürlerr