Kedim Hasta Acil Yardım !!

Yaseminvera

Kedim 4 gün önce bir sabah aniden hasta oldu. Çok ateşi vardı titriyordu doktora götürdük her gün az az antibiyotik ve vitamin takviyesi için iğne yapıldı. Şuan 4 gün oldu ateşi yok ama çok çok halsiz ve iştahsız. Bir şey olacak diye korkuyorum. Sokağa çıkma yasağı var doktora gidemiyorum evde yapabileceğim ona verebileceğim canlılık verecek bir şey var mı??
Not: bugün burnundaki tüyler de biraz dökülmüş mantara benzetmedim ama yorumlarınıza ihtiyacım var

9 CEVAP

Veterinerler açık acil bir durum söz konusu kedinize kan tahlili yapılmadıysa yapılsın veterinere gittiğinizde hills'in hasta kediler için yaş maması var a/d restorative care diye almanızı öneririm

Anonymus552223

Bi de bol su içirin şringayla agzina verin gerekirse

Yaseminvera

Su ve kokulu gıdalar fikriniz için teşekkür ederim tavuk haşladım onu yedi gerçekten. Ayrıca dediğiniz yaş mamayı da alacağım

Anonymus552223

İştahı da yoktur şuan. Eger soguk alginligiysa koku alamadiklari icin yemek yemiyorlarmis bol kokulu seyler verin toparlasin biraz. Cok halsiz gorunuyo yavrucuk gecmis olsun

bademthecatt

Hills a/d hasta kediler için veriliyor kedim kısırlaşınca bende kullandım zaten sadece kliniklerde kullanılıyor gerçekten biraz toparlayan bir yaş mama eğer kliniğe götürürseniz klinikte varsa danışıp alın ama zararını göreceğiniz bişey değil aksine yararlı.

radagast

güç vermesi için yağ ve protein ağırlıklı beslemelisiniz. yağlı bir tavuk haşlayın mesela, fakat lütfen deri kısmını vermeyin. et kısmını ve suyunu koyun yiyecektir zaten.

kaç aylık bilmiyorum fakat gimcat multivitamin (paste olandan değil) veya aminosol (vitamin) verebilirsiniz takviye için.

Sarptunga

112 den bi kere izin alıp veterinere bi kaç günlük rapor yazdırabilirsin. Burdaki herkesin farklı bir fikri var en iyisi veterinere gitmen

Yaseminvera

Arkadaşlar öncelikle cevabınız için teşekkür ederim ama zaten veteriner hekimimle irtibat halindeyim ve dediğim gibi 4 günden beri iğnemizi de olduk. Ben ayrıca kendi kedinize uyguladığınız ona güç veren besinler vb fikirlerini öğrenmek istiyorum

blue_hpood

bahsedilen yaş mamayı vermeden önce veterinerinize danışın