Bobrek Yetmezligi İcin Mama Onerisi

Fatosdondu

Hills kd kuru mama ve proplan renal yas mama aldim ikisini de yemedi, zaten pahali mamalar, deneme yanilma cok masraf, var mi lezzetli bisey, ne onerirsiniz mama olarak? 10 gunluk tedavi uygulandi, iki gun once serumu kestik, enjektorle su ve mama yediriyorum, sevecegi bir seyler ariyorum

28 CEVAP

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏Allah hiç kuvvet kolaylık versin sizlere ve yavrunuza 🙏

Patikos

Merhabalar, biz de benzer bir süreç yaşıyoruz da, kedinizin durumunu merak ettim. Nasıl oldu biraz toparlandı mı?

betulbakioglu

mama onerisi verwmicem ama maddi acidan acik mama alabilirsiniz taniki hijyenik ortamdaysa

Gimlihanim

Bir bilgim yok malesef. Geçmiş olsun demek istedim. En kısa zamanda sağlığına kavuşur umarım yavrunuz 🙏🏻

Anonymus985465

Fatoş Hanım, acil şifalar diliyorum.
Evimde doğan 9 yaşındaki kedimi böbrek yetmezliğinden çok acı çekerek kaybettim. Onunla beraber benim de canımdan can gitti. Çünkü çok acı çekti
Böbrek yetmezliği olan canlar açlıktan ölüyorlar.
Çünkü üre aşırı mide bulantısı yapıyor.
İnşallah sizin yavrucakta fazla ilerlememiştir.

Anonymus985465

Böbrek yetmezliğinde her dakika önemli. Çünkü teşhis konduğunda çok ilerlemiş oluyor.
Ben 1. veterinere güvenip 1 ay zaman kaybettim.
Bu alanda uzmanlaşmış iyi bir veterinere ihtiyacınız var

Anonymus985465

Hayvanlar için de diyaliz mümkün. Yapan klinikler var. Ancak kedinizin bünyesi müsait olmalı.

Anonymus985465

Veterinerler Renal mama dışında herşeyi yasaklamışlardı. Renal kuru mamayı blenderde öğütüp Renal yaş mamayla karıştırıp çay kaşığıyla zorla en fazla yarım kahve fincanı dolusu yedirebiliyordum. O da Renafelin sayesinde. Gözümün önünde eriyordu evladım.
Böbrek hastalığı teşhis edilmeden kısa süre önce, haşladığım tavuk göğsünün suyunu aşırı derecede tüketmesi dikkatimi çekmişti. Oysa aşırı idrarla kaybettiği suyu o şekilde tedarik ediyormuş.

Anonymus985465

Yaptığım araştırmalar sonucu tüm dünyada kedi ölümlerinde böbrek yetmezliği ilk sıralarda. Sebep olarak, kuru mamalar, aşılar, ilaçlar, kirli sular... gösteriliyor.

Anonymus985465

Evladımın gözümün önünde erinesine daha fazla dayanamadım ve her markanın çeşitli yaş mamalarından aldım. Beni bur nebze olsun teselli edende bu. Herbirinden önüne koydum. Schesir, ND'yi bırakıp sokak kedileri için aldığım whiskasın sosunu yalardı. Yoğurt ve tavuk göğsü suyu her zaman favorisiydi.

Anonymus985465

Evladımın vefat ettiği gün kardeşi yüksek ateşle hastalandı. İlk müdaheleden ve antibiyotiklerin etkisi geçtikten sonra SDMA testi yaptırdım. Çok şükür böbrekleri sağlıklı. Ancak corona testi sonuçları son evre corona olduğunu gösterdi. Çok şükür tüm diğer değerler mükemmel.

Anonymus985465

SDMA testi ile böbrek yetmezliği erken evrede teşhis edilebiliyor.
Standart testlerde ise hastalığın son evrelerinde görünüyor. Çoğunlukla çok geç kalınmış oluyor.

Patikos

Merhaba Hamlet. Soru eski bir soru sanırım, benim kedim de benzer bir süreçte olduğu için durumunu merak etmiş ve sormuştum. O sebeple yeni sorulmuş gibi güncellendi. Bizim şimdilik mama ihtiyacımız yok, hill’s olanı yiyor az da olsa. Cömertliğiniz ve düşünceli yaklaşımınız için teşekkürler.