Pencere İçin Sineklik Yeterli Mi?

ZETE

Arkadaşlar merhaba. 4 aylık bir kedim var şimdilik çok uysal. Eve çıktığımda evin hiçbir yerinde sineklik yoktu. Tüm pencerelere en iyi kalitede sineklik taktım. Ev sahibi sineklik dışında bir şeye müsade etmiyordu çünkü. Kedimin tırnaklarını sık sık kesiyorum. Sineklik yeterli olur mu? Tek başıma yaşıyorum evdeyken açtığımda sürekli onu gözlemliyorum ama evde yokken açarsam çok tedirgin olacağım. Evde yokken tüm pencereleri kapatırsam da ev çok sıcak oluyor.

6 CEVAP

cspr

Hayır tabiki de ne kadar sağlam olursa olsun bence yeterince güvenli değil 1 sineğin peşinden bile gidip atlayabiliyorlar aşağı

ZehraBulutt

Normal tül sineklikse hayır yeterli değil. Çelik ya da alüminyum gibi kedinin yırtamayacağı bir malzeme olmalı. Ve kedi ağırlığını verdiğinde bile açılmamalı.

Kuzeyhera

Bizim evimizde de sineklik var ama sürekli altından geçiyor. İlerde kediniz sinekliği yırtabilir belki de açmayı bir şekikde çıkmayı keşfedebilir. Tabii ki bunun olmasını istemeyiz. Bazı internet sitelerinde kedi fileleri var. Belki yararlı olur.

ZETE

Bu arada açılanlardan değil sabit vidalı şekilde taktırdım.

ZehraBulutt

Sabitse açma ihtimali kalkmış oluyor, ama hala yırtabilir tül sinekliği, keşke metal yaptırsaydınız.

Bu siteyi incelemenizi şiddetle tavsiye ederim sevgili dost

https://www.suzionline.com/kedi/kedi-filesi-kedi-sinekligi-nasil-yapilir/