Yavrulara Zarar Verir Mi

Fatih55

Hayırlı bayramlar, kedim iki tane yavru doğurdu öğlen saatlerinde, iki tane dişi kedim var, acaba Nohut ( diğer kedi ) yavruları kıskanıp boğmaya kalkarmı, araları çok iyi Paçozla ( anne kedi ) az önce paçoz beslenmek için kedi evinden çıktığında nohut girdi içeri yavruları kokladı felan, hatta Pacoz içerideykende girdi, yanından hiç ayrılmıyor, hatta yavrularla oynamak istiyor gibi hareketleri var atlıyor zıplıyor onlara bakarak, birkaç tane fotoğraf yükleyeceğim yardımcı olursanız sevinirim, videoda hareketler çok daha net ama malesef video yükleyemiyoruz, eğer zarar verirse önlem olarak ne yapmam lazım, ne yapabilirim, ayrı odaya koysam ikiside ağlıyor biri başka odada kaldığında, şimdiden teşekkür ederim...

33 CEVAP

Fatih55

@sekerfare21 hocam kedimin ürememesi için ne yapabilirim diye sormadım, burası kedi kısırlaştırmak isteyenlerin platformu değil diye biliyorum tabikide yavrular büyüdükten sonra hepsini birden kısırlaştıracağım, cevabın için teşekkür ederim

Fatih55

@sizin kedilerde yine bir kan bağı var ama

Fatih55

@bbeyzvv peki diğer yetişkin kedi herhangi bir şekilde zarar vermeye kalktımı yavrulara, kazayla ( oyun vb) zarar verdimi

bbeyzvv

hayır yavrular 1.5-2 aylık olana kadar dokunmadı sonra oyun oynamaya başladılar bazen dozu kaçırıyor kızıyorum bırakıyo hemen

Sarptunga

Diğer kedin çok oyuncuysa içinin rahat etmesi için ayırabilirsin bir süre sanmam ama bişey yapacağını

sekerfare21

@bbeyzvv kedi ciftlestirip satanlari desteklemenin hicbir anlami yok. kisirlastirsin kedilerini.

Fatih55

@sekerfare21bu işin ticaretini yapacağımı veya yaptığımı nereden cikartiyorsunki, veya aynı şekilde yavruları ticarete alet edeceğimi nerden çıkartın...

bbeyzvv

@sekerfare21
adam satacağım mı demiş her kedisi doğuran satıyor mu benimki de doğurdu bombayları parayla almak isteyenler oldu sahiplendirdim böyle alakasız yanıtlarınız insanı soru sormaktan uzaklaştırıyor yeni doğurmuş kediyi nasıl kısırlaştırsın acaba hayır yani öncr cevap verip sonra desen yine tamam ama deli gibi her soruya kısırlaştırın da demeyin artık cidden yeter yakında hangi mama sorularına bile yazacaksınız

Fatih55

Bahtisenkedi yorumun için çok teşekkür ederim, fakat diğer kedi hamile felan değil, onu yavrularla birlikte kısırlaştırmayı düşünüyorum, ya Doğum yapan kedinin çıkmasını bekliyor bildiğin çıkar çıkmaz içeri giriyor, kokluyor vs, diğer kedi beni kıskanmaz aramız hiç iyi değil zaten sevmiyor beni:D fakat Paçozu kıskanır mı diye düşünüyorum

Fatih55

İş yerinden bir arkadaşım para ile almak istedi, ücretsiz vereceğimi söyledim, fakat yavru iki tane olduğu için ona da veremiyorum, kedisi ölmüş iki arkadaşım var onlara vereceğim, biri sokaktan sahiplendiği kedisini yaşatabilmek için o kadar para döktü, beyin ameliyatı, kalp ameliyatı vs, hiçbiri ticareti için uğraşacak boş insanlar değil, Allah'a şükür bizde iyi kazanıyoruz, kedi ticaretinden gelecek 3 kuruş paraya ihtiyacım yok

Fatih55

Neden yerin dibine girmem gerekiyor hayvan mı kesiyorum, işkence mi ediyorum, açmı biraktım, dövdüm mü... gayette iki kediyede bebeklermiş gibi ilginiyorum ve bakıyorum,

anjelik123

Benimde kedim doğum yaptı erkek kedim yavruların yanına girip yatıyor onları yalıyor hiç bişey yapmıyor bence sizin kızınızda yapmaz ama gözlemlemenizde fayda var

Zukoo

Biraz kediye göre değişiyor. Bahçede baktığım annesi olan yavruları erkek kedi boğmaya çalışmıştı mesela daha önce ama evde annesiz yavru kedi ve yetişkin erkek kedi bakan tanıdıklarım da var. Uzun süre gözlemlemek gerekiyor.

Fatih55

@anjelik123 ya şuana kadar zarar vermeye yönelik birşey yapmadı, fakat oynamaya çalışıyor yavrularla, sanırım isteyerek zarar vermez ona emin oldum biraz

Fatih55

@epiglottis ya engelleyemiyorum Paçozun çıkmasını bekliyor resmen içeri girmek için :)