Yavrulara Zarar Verir Mi

Fatih55

Hayırlı bayramlar, kedim iki tane yavru doğurdu öğlen saatlerinde, iki tane dişi kedim var, acaba Nohut ( diğer kedi ) yavruları kıskanıp boğmaya kalkarmı, araları çok iyi Paçozla ( anne kedi ) az önce paçoz beslenmek için kedi evinden çıktığında nohut girdi içeri yavruları kokladı felan, hatta Pacoz içerideykende girdi, yanından hiç ayrılmıyor, hatta yavrularla oynamak istiyor gibi hareketleri var atlıyor zıplıyor onlara bakarak, birkaç tane fotoğraf yükleyeceğim yardımcı olursanız sevinirim, videoda hareketler çok daha net ama malesef video yükleyemiyoruz, eğer zarar verirse önlem olarak ne yapmam lazım, ne yapabilirim, ayrı odaya koysam ikiside ağlıyor biri başka odada kaldığında, şimdiden teşekkür ederim...

33 CEVAP

Fatih55

@LadyAndCat evet Ece kısırlaştırmadım ve bebekler doğdu, gayette mutluyuz, herhangi bir şekilde tedirginliğimde yok... Yuvaları hazır, gayette iyi bakabilecek insanlar, hicbirsekilde gözüm arkada değil, bir kerelik yavru oldu diye yaptığın muamele hiç hoş değil, çok itici bir tavrın var...

lwb

diğer kedi de kısır değilse yüksek ihtimallerden biri de yavrular annelik içgüdüsünü canlandıracaktır, dişi kedilerde zarar vermeyi hiç duymadım ama dikkatli olun yine de.

Carathras

Anneleri zarar vereceğini hissetse mutlaka müdahale eder diye düşünüyorum ve yaklaştırmazdı. Ama yine kısa bir sürede olsa çok serbest bırakma derim.