Kedilerimizi Nasıl Beslemeliyiz?

Umuthamza

Hazır mamalar kedilerimiz için ne derece sağlıklı? Ev yapımı mama ile kuru mama beslenmesine destek vermelimiyiz? Yaş mamalar ne derece sağlıklı? Ev Yapımı Kedi Mamasında Neler Olmalı?

19 CEVAP

lwb

%80-85 arası kas eti,%10 gizli organlar (%5 karaciğer,%5 yürek tercih edilir genelde) %7-8 yenilebilir kemik ( ilk başlarda hayvan kemiğe adapte olamaz bunun için yumurta kabuğu tozu kullanılır ). geri kalan da supplementlerle tamamlanılır.

kedinin kilosuna göre de hesaplama yapılarak günlük ve aylık oranlar çıkartılır

lwb

%5 karaciğer yazmışım, ciğer* olacaktı

Carathras

Veterinerler tamamen kendi cebine girecek meblağlardan dolayı bunu yapıyorlar, etçil bu hayvanlar avladıkları hayvanları yemeleri lazım.
Açıkçası ben çiğ menüyü uzun süreli muhafaza edemeyeceğimi düşündüğümden bu işe kalkışmıyorum biraz da zaman ve imkan meselesi var.
Aksi halde çiğ beslemek en iyisi bencede.