Kedim Çişini Bitirmeden Çıkıyor

Kirlicorap

Arkadaşlar mehaba,
2,5 yaşında bir kedim var. On gündür kedim kum kabından çıkınca poposuna ve bacaklarına çiş bulaşmış oluyor, çıkar çıkmaz yalanmıyor ve oturduğu her yer çiş oluyor. Sizce çişini yapmayı beceremiyor ya da bitirmeden aceleyle mi çıkıyor yoksa bir sağlık sorunu olabilir mi?

5 CEVAP

Dostum bence geciktirmeden veterinere gitmelisin. Idrar yolu problemi ya da seker hastalığına bağlı his kaybı yaşıyor olabilir

ZehraBulutt

2,5 yaşına gelmiş hayvan birden çiş yapmayı unutmaz bence, gitmeseniz de veti arayıp sorun, getir derse gidersiniz.

Kirlicorap

Şeker hastalığının en belirgin özelliği kilo kaynı ancak böyle bir sorunumuz yok. Endişelenmeli miyim yoksa beceriksizliğinden mi bilemiyorum:

Gulsahka

neden 2 buçuk yaşında ki bir kedi beceriksiz olsun ki???? bir değil iki değil sürekli oluyormuş işte. kedinin bir hastalığı olmasa böyle yapmaz. 1 buçuk aylık kedi bile böyle bir şey yapmıyor ki beceriksizlik olsun. acilen veterineri arayın.

poughkeepsie

Kediler hiçbir şekilde ne dışkılarını ne de çişlerini yalarlar, bu yüzden yalanmıyor. Bulaşması hastalık belirtisi olabilir, en kısa zamanda veterinere görünün lütfen.