Kitten Yaş Mama

en iyi kitten yaş mamaları önerebilir misiniz? kuru mamaya alıştırmak için karıştırıp veriyorum her gün onun için fiyat performansta olsa iyi olur

12 CEVAP

Royal canin kalitesiz bir mama hem kuru hem yaş olarak. Kaliteli mama istiyorsaniz şunalar bir bakin ;
Schesir
Nutri feline
Naturea
Gimcat
N&D

Carathras

Ben içeriğindeki mineral ve taurin değerlerini beğendiğim için Bonacibo'yu da öneririm yaş mama da. özelikle hiçbir mama da bu kadar iyi bir taurin oranına sahip değil.
Muhtemelen @dumaniskonunsahibi 'nin yukarıdaki önerdikleri et içeriği olarak daha kaliteli olabilir net araştırma yapmadım.
Ama royal canin'den kesinlikle uzak durmak lazım.

Kendimizce değil sebeplerimiz. Genel olarak hakliyiz şurdaki içerik tablosuna baktiniz mi acaba? İcinde et olmayan biseyle besliyorsunuz kedinizi. Kediler etçildir.... Şuan sorun olmasa bile ileride buyuk sorunlara yol acar yaslaninca.

Busemischa

Royal canın cok iyidır

yusufsaygin2

Hangi argümanı baz alarak Royal Canin kötü markadır diyorsunuz acaba? Bonacibo önermişsiniz de içeriğinde tavuk, et bile yok. Kurutulmuş tavuk proteini yazıyor ilk sırada :D?

minky

yusufsaygin çok komiksiniz.araştırmadan boş boş konuşuyprsunuz.

İçindekiler: Et ve Et Ürünleri [%77 (en az %30 Tavuk Eti)], Tahıllar, Bitkisel Protein Özleri, Bitkisel Yağ, Mineraller.

Analitik Bileşenler
Protein % 9,00
Ham Kül % 2,50
Ham Selüloz % 0,30
Omega 6 % 1,84
Omega 3 % 0,06
Su İçeriği % 78,00
Ham Yağ % 8,00
Beslenmeye Bağlı İlaveler
Vitamin D3 267,00 IU/Kg
Vitamin E 21,00 mg/Kg
Taurine 623,00 mg/Kg
Çinko (Sülfat olarak) 18,40 mg/Kg
Manganez (Sülfat olarak) 9,57 mg/Kg
Vitamin B1 1,33 mg/Kg
Kalsiyum D-Pantonenat 1,33 mg/Kg
Folik Asit 0,30 mg/Kg
Potasyum İyodür 0,91 mg/Kg
Sodyum Selanit 0,39 µg/kg
Glisin 2,50 g/Kg

BİLEŞİM: et ve hayvansal türevler, bitkisel protein ekstratları, bitkisel orjinli türevler, tahıllar, mineraller, bitkisel ve hayvansal yağlar, maya, çeşitli şekerler. İLAVELER (her kg için): Beslenmeye dayalı ilaveler: Vitamin D3: 175 IU, E1 (Demir): 3 mg, E2 (İyot): 0,38 mg, E4 (Bakır): 3 mg, E5 (Manganez): 1 mg, E6 (Çinko): 10 mg. ANALİTİK BİLEŞENLERİ: Protein: %12 - Yağ: %4 - Kül: %1,7 - Diyetsel lif: %0,6 - Nem: %79,5.

Yani gözü gören her insan ikisinden hangisinin iyi olduğunu fark edebilmeli.1.bonacibo 2.rc

Carathras

@Yusufsaygın2
Gerçekten boş konuşmuşsunuz !!!
Birincisi elma ile armudu birbirine karıştırmayın !!! Ben yaş mama için yorum yaptım, kuru mamasını baz alıp fikir sahibi bile olmadan içeriğini okumadan işkembeden sallamayın !!! Önce araştırın azıcık !!!

İkincisi Royal Canin fanı neden Royal Canin niye mi kötü ; tahıl basmışlar hayvansal protein yok bile...
@minky emeğine sağlık iyi ki koymuşsun ilgili arkadaşın biraz ufku genişler belki !!!

@minky Açıklama için teşekkürler.

eraymaden67

royali kötüleyenler kendince haklı sebeplerden kötüleyebilir ama ben royal veriyorum hala aldığım yerde onu verdikleri için bir zararını görmedim kilo alımında sağlığına falan baya katkısı oldu yaş mamasını falanda diğerlerinden daha severek yiyor. ilerde n&dye geçmeyi düşünüyorum ama royalden memnunuz

yusufsaygin2

Bu yazdığım kuru mamasında .d yaş mamasini hiç düşünemiyorum

eraymaden67

kuru mama olarak hangi markayı kullanıyosunuz? @dumaniskonunsahibi

Matisse kullaniyorum fakat değistirecegim ND'ye gececegim. Normalde ND kullaniyordum ama butce sıkıntım oldu ND ile ayni firmanin mamasi olan matisse i aldim ama icerigi biraz kotuymus o yuzden tekrar ND ye geccegim para biriktirip.