Kedi Çişinin Tuvaletin Dibine Yapışması

velespityesil

Merhaba; kumu ne kadar yüksek koysam da (7 cm, bazen daha da fazla) kedim kumu dibine kadar eşeleyip kum kabının en altına yapıyor çişini ve resimde görüldüğü gibi oluyor. Sizin bu konudaki gözlemleriniz nedir? Şu an kullandığım kum feles, ama içerisine proline bentonit kum da karıştırdım. İkisi beraber yani. Sizce kum kaynaklı mı yoksa bu tarz durumlar bazen olabilir mi?

11 CEVAP

Gulsahka

benim de proline de oluyordu hep. Ne zaman ever clean kullandım geçti ama hayvan deneyi olduğu için şimdi Vancat aldım. henüz gözlemlemedim ama umarım olmaz.

ZehraBulutt

Kum ne kadar iyi olsa da dediğiniz gibi kazıp kazıp en dibe yaptıkları için dibe yapışma oluyor. Ben artık böyle kabullendim.

poughkeepsie

Bu olay kum ile alakalı değil, kedinizin kazma içgüdüsü ile alakalı. Kum kalitesi tabii ki önemli ama dibe yapışmasını engellemiyor. Kazdıkça kazıyorlar. Çiş plastiğe yapışınca daha çok koku yapıyor ve çıkarması zor oluyor, bunun için kum kabına geçirilen poşetler var. Onlardan alırsanız dibine yapışanları sürekli kazmak zorunda kalmazsınız bi süre sonra poşeti çıkarıp atarsınız

Anonymus552223

Woow kumda cok oluyordu bu. Spatulayla kaziyordum. Feles de aktif karbonlu falan mi?

velespityesil

Feles kumum kutusunda karbonlu amonyak tutucu yazıyor. Kimyasal içermeyen formül yazıyor. Ama tam olarak hangi malzeme olduğunu anlayamadım. Dibe yapışma mevzusu diğer kumlarda da var diye anladım ben yazılanlardan. O sebeple iyi bir kum olarak değerlendirilebilir.

Gulsahka

Yeni aldım dediğim gibi ama kabına dökerken çok fazla toz çıktı. 20 kg aldım eğer yine toz olursa kedim kullanırken değişeceğim ben de büyük ihtimalle.

Gulsahka

ever clean gerçekten mükemmel bir kum ama maalesef deney yüzünden alamıyorum

velespityesil

Ben de az çok hepsinde oluyordu. Ama feles toz konusunda iyi olduğu için ona geçiş yaptım epey zamandır. Feles kumu biraz kalın taneli ve hafif malzemeden yapıldığı için mi diye merak içindeyim.

velespityesil

Sn. @Gulsahka; vancat kumundan memnun musunuz? Özellikle tozutma konusunda.

velespityesil

Sn.@Gulsahka; tozutuyor demek ki. Az tozutan kum sayısı çok az zaten. Teşekkür ederim.

velespityesil

Sn.@poughkeepsie; teşekkür ederim.