Yavu Kediyi Yurtdışına Götürme

FilizAkca

Merhabalaar, Almanya'ya kedi götürme prosedürlerinde kuduz aşısından sonra 3 ay bekleme şart mı ? Başka bir yol varmı o kadar bekleme süresi olmayabilir. Deneyimli arkadaşlarımız tecrübelerini paylaşırsa sevinirim :)

2 CEVAP

Sedanurdrl

en az 6 aydan büyük olması gerekiyor. Testler için 3 ay beklemeye gerek yok diye biliyorum kuduz için testten 30 gün önce yapılmış olması gerekiyor. Ve almanya eğer uygun görmezse kediyi geride gönderebiliyor bir yerde okumuştum.

Orcuncun

Kuduz titrasyon testi yaptırmanız gerekiyor . Aşıdan bir ay sonra alınam kan örneğinden yapılıyor yaklaşık iki haftada da sonucu geliyor. Detaylı bilgi için link de bıraktım. Ama şuan covid nedeniyle değişiklik olur mu bilemedim.

https://vetkontrol.tarimorman.gov.tr/merkez/Belgeler/KDT%20WEB_2019/Yurtdışına%20çıkacak%20pet%20hayvanları%20%20için%20kuduz%20titrasyon%20testi%20bilgilendirmesi.pdf