Kedimin Tırnakları

Mervebaran

Kedimle oynamayı çok seviyorum elime sarılıp ısırması falan çok hoşuma gidiyor ama bazen tırnaklarıyla derin yaralar açabiliyor tırnaklarını kesmem kedimde herhangi bir psikolojik yada fizyolojik soruna yol açar mı?

5 CEVAP

Cansumuezza

Hayır yalnizca nasil kesileceğini çok iyi bilmeniz lazim sadece tırnakların ucundan alin ve kesinlikle derine ya da pembe kisma inmeyin. Canı çok yanar ve kanaması uzun süre durmaz bi dahada tırnak falan kestirmez

dilaraxx

Sadece keserken korkuyorlar kesecekseniz ya mama yerken ya da uyurken kendine gelene kadar hızlıca kesin, sonra ödül maması yaş mama vs verin. Zamanla azalıyor ama bayağı korkuyorlar başta, ya da evinizde yardım edebilecek biri varsa o tutsun siz kesin. Bir yerlere takılıp kalmaması için de kesmek gerekiyor.

Kediniz 10 ayliktan daha kucukse arka patilerini kesmeyin. Daha buyukse hem on hem arka kesebilirsiniz ama ucundan cok ufak alin yoksa kanamaya yol acar.

Firfir1

Ellerinizi de ısırmasına izin vermeyin ilerde daha büyük yaralar açar tırnaklarıyla yapamazsa dişleriyle yapar ve vazgeçmez ısırmaktan

Mervebaran

Çok teşekkür ederim kedimde psijolojik bir soruna yol açar mı diye düşünmüştüm arka patilerini kesmiyorum hiç sadece ön patilerini kesiyorum