35 Günlük Bi Kedi Sahiplendim Devamı İçin Soruya Bakın

SELDAGEREN

35 günlük bi kedi sahiplendim annesi bakmıyormuş aptamilin 1 numara bebek sütünü sulandırıp ver dediler öyle yapıyorum onu dışında ne verebilirim kuru mamaya yavaş yavaş geçiyim mi ve tuvalet eğitimine başlıyım mı birde birde şiringa ile besliyorum kaptan vermeye başlasam mı başlıycaksam nasıl başlaya bilirim

4 CEVAP

bbeyzvv

kedi sütü tozu almanız gerek insan için olanı zararlı
4 saatte bir besleyin
poposunu ıslak pamukla silin çişini kakasını yapsın
devamlı sıcak tutun
yavru kedi bakımı çokça konuşuldu burda

Orcuncun

Beslediğiniz mama çok uygun olmayacaktır karnını doyursa da uzun vadede sorun yaşamanız kaçınılmaz, kedi süt tozu alıp en azından 2. Aya kadar beslenmenizi öneririm bir hafta sonra da yaş yavru kedi mamasını önüne koymaya başlayabilirsiniz zorlamadan. Kum koyabilirsiniz onun için de zorlamayın gün içinde bi kaç kere götürüp bırakabilirsiniz kuma ama hemen kendisinin gidip yapmasını beklemeyin, tuvaletini de kendi yapamıyorsa nemli pamukla masaj yaparak desteklemeyi ihmal etmeyin.

kedimelsa

20 günlük kedi sahiplendim 2. Ayına girecek bebek sütleri alıp sulandirin onu alamiyorsaniz kesinlikle laktozsuz süt ve sulandirin şırınga ile besleyin 1 2 saatte bir besleyin bagirmasini beklemeyin ben hata yaptım bagirmasini acikmasini bekledim ve zayif kaldi çok şükür duzeliyor sonra kaba alışma süreci biraz sıkıntılı hemen yemiyor benimki 1 buçuk aylıkkrn kabına alıştı yaklaşık bi 20 gün daha şırınga ile beslenmeniz gerekecek benimki çok aşırı sakin bı kedi ondan da olabilir alışmadı belki sizinkinde farklı olur ben ekmek yerken elimdeki ekmeği kokladı bende danayamadim çok minik bı parça verdim yere koydum yemeye başladı hemen arkasından mama kabini koydum önüne otomatik olarak yedi ve o şekilde alıştı kuma gelince de alistirin 20 gün sonra falan yada şimdi(şimdi çok küçüktür yuruyemiyordur bile) kumu koyun orta genişlikte biryere sonra patileriyle ogretin eşelettirin alışır icguduesel olarak