Köpeğe Ekmek Vermek

felix_cat

Arkadaşım köydeki köpeğine ekmek,süt,peynir,çorba,ekmek arası tavuk gibi şeyler veriyor.Yavru.Biyolojik yapısına uygun değil.Açıklama yapar mısınız bu konu ile ilgili

10 CEVAP

Siyammm

Cahille münakaşa etmeyin anlamaz.azıcık umut varsa sigara içeninde hemen ölmediğini hatırlatın

felix_cat

Yardım edin anlamıyor arkadaş.Sürekli biz ona ekmekle süt veriyor bişe olmuyo uzatma diyor nası ikna edcem bunu

Orcuncun

İkna edemezsiniz çünkü kısa sürede bir zararı olduğunu göremez. Yavru biraz şanslıysa büyüme deformiteleri oluştuğunda belki sahibi ikna olur ve mamaya geçer. Ama genelde bu insanlar köpeklerin ömrünün 3-5 yıl olduğunu sanıyor ve öldü demekten çekinmeyip aynı şekilde başka bi yavru alıp bakmaya başlıyor.

felix_cat

Mamaya alıştırmak la ilgil

Anonymus552223

Süt zaten ishale sebep olabilir agir gelir. Illaki evden beslemek istiyorsa mama vermesine gerek yok ama tavuk et gibi kisimlar agirlikta olmali, ekmek degil. Haslanmis falan vermeli bi de.. sut ile ekmek en verilmeyecek olan. Bari yogurt kullansin sut yerine. Azcik da et eklesin. Ama mamayla beslemek daha ucuz. Mama versin evde et oldukca eti ek gida gibi versin

felix_cat

Evde yaş mama yapacaklar

oscar3535

Bencede bi şekilde ikna edin çünkü hayvanların kas ve kemik yapısı bozulabilir ve sakatlığa kadar götürebilir bu durumu allah korusun sakın böyle şeyler yapmasın bizim başımızdan böyle bi badire geçmişti veteriner şiddetle vermemelisiniz mamaya alıştırın demişti alışır mamaya sorun olmaz ev yemeği vermesin lütfen

felix_cat

dediğim gibi et ve sebzeyle mama yapacaklar yaş mama

BalliBadem

En güzeli

BalliBadem

Kuru mamaya eğer premium olanlardan almazsa bunlardan daha kötü bi besin olur evde et ağırlıklı bi mama hazırlaması daha iyi eğer fazla masraflı gelirse eti bi tık azaltıp yumurta, mercimek ile proteini dengeleyebilir ve tahıl olarak ekmek değilde çooook az pirinç,arpa vb olabilir ama tahılsız yapsa daha iyi tabiki