Diş Eti Kırmızılığı

Gnl2105

Scottish fold kedim var 1.5 yasında erkek kızgınlık döneminden sonra kedimde diş eti kırmızlığı ve ara sıra ağız kokusu oluşuyor mama yemede çok zorlanıyor yardımcı olursanız çok memnum olurum

26 CEVAP

ZehraBulutt

Beyza bu durumda dişlerin çekilmesi gerek. Bizim vet çok ilerleyen durumlarda dişleri çekiyoruz ondan sonra düzeliyor diş etleri dedi.

bademthecatt

Zehra evet tamamen geçmiyo ama biraz daha azalıyo sorun bakım ihmal edince daha kötü oluyor nano mendil ve havlu aldım onlar geldi spreyde aldım o daha gelmedi mendille 2 günde bir kulak göz diş temizliği yapıyorum çok memnun kaldım spreyi de egzamalı olan yere sıkıcam geldiğinde diş etlerine de sıkıcam vücuda sıkıp tarayadabiliyoruz herşeye iyi geliyor en basitinden aşırı tüy dökümüne bile iyi geliyor sağlıklı hayvanlardada koruma amaçlı kullananlar var

ZehraBulutt

Buse senin aldığın spray'in linkini paylaşabilir misin? Birkaç farklı nano çıktı da.

ZehraBulutt

Duruma göre tamamı da çekilebiliyor ya da etkilenen dişler de çekilebiliyor. Hiç dişi olmasa da mama yiyenbiliyo kediler o konuda çekincen olmasın. Ama losyonla geçiyo demişsin, tedavi edilebilir bir şeyse dişinden olmasın tabi hayvan. Dişleri çekme son çare.

bademthecatt

Yaşlı maması olur mu bilmiyorum ya bir danış hekime benimki normal mama yiyor maşallah yiyebiliyor bence bu dediğim solüsyonu sor hekime

bbeyzvv

mama yiyebiliyor ama ağzı acıyor bazen işte ama veteriner bize diş çekmeyi hiç sunmadı çektiremem herhalde ya ağız losyonu aslında düzenli kullanabilsek baya iyi geliyo bir kere 1 hafta kullandık baya iyileşti ağzı ama kesinlikle sıktırmıyor gece (diş eti sıkıntısı olan kedim ) annesinden erken ayrıldı ve bağışıklıüı zaten düşük çok tedavi gördü o yüzden ilaçtan çok korkuyor mamasına sıkıp veriyoruz veremeyince kötüye gidiyor losyon dışında bi tedavi arıyorum

bbeyzvv

dişlerin tamamı mı çekiliyor böyle durumda

fatmavci8

Veterinerinize götürmenizde fayda var. Tedaviye başlar hatta gerekirse dişlerini de temizler. Yumuşak gıdalardan da kaçınmaya çalışın. Kuru mama evcil hayvanlar için gerekli besinleri sağlıyor zaten.

bademthecatt

Bağışıklığı çok düşükse dediğim gibi imuneks kullan mantarlı kedilerde kullandım bademde de kullanıyorum içindeki beta glukan süper güçlendiriyor eczaneden 52 tlye almıştım en son baya bir gidiyor bademe mevsim geçişlerinde veriyorum hekime danış yetişkin kedilerde günlük 1cc ideal yavrularda 0.5 cc

bbeyzvv

veterinerime sorarım teşekkür ederimm

Gnl2105

Arkadaşlar kedimin kan tahlilleri çok güzel çıktı kansızlık yok biraz susuz kalmış böbreklerde sorun yok baska bu diş eti ile bilgisi olan var mı ne iyi gelir vitamin olarak yada hangi mamayı kullanayım yardımcı olursanız çok mutlu olurum vallah