Diş Eti Kırmızılığı

Gnl2105

Scottish fold kedim var 1.5 yasında erkek kızgınlık döneminden sonra kedimde diş eti kırmızlığı ve ara sıra ağız kokusu oluşuyor mama yemede çok zorlanıyor yardımcı olursanız çok memnum olurum

26 CEVAP

bademthecatt

Bizim eskisine göre iyi şuan dentavedin veda kullandın mı? 80tl biraz pahalı ve küçük ama baya iyi geliyor bağışıklık güçlendirici imuneks kullanabilirsin multivitamin hangisi? Şuan nano havlu sprey var instagramda bak istersen onun mendilleriyle dişlerini temizliyorum aşırı süper sarı sarı lekeler çıkıyor birde sprey aldım o kargoda oda diş etlerine iyi geliyormuş aklına gelicek herşeye iyi geliyor bak instagram hesaplarına

Orcuncun

Kedinizin gingiviti var sebebi beslenme şeklinden tutun viral hastalıklara kadar bir çok şey olabilir enfeksiyonu ilerlemeden muayene için götürün, gidene kadar da klorheksidinli bir oral antiseptiği diş etlerine sürebilirsiniz (andorex gibi) ama altında yatan nedenin araştırılması ve tedavisi gerekir.

bbeyzvv

ya internette gingivit için bağışıklığın düşük olması da nedeni diyor bizimki zaten 40-45 günlükken ayrıldı annesinden bağışıklığı çok düşük nasıl yükseltebilirim sizce
tamamen geçirmiyor ama ağzının acımasını engelliyor losyon o yüzden acıyı engelleyeniliyorsak çektirmek istemiyorum zaten çok fazla ameliyat vs geçirdi :(

bbeyzvv

kesinlikle hiç beklemeyin veterinere gidin ağız losyonu veriyorlar pnu kullanın yoksa geri dönüşü olmayan bir hal alıyor diş eti iyileşince veya şu an dokunduruyorsa dişlerini fırçalayın ve şu yazıyı okuyun

https://www.suzionline.com/kedi/kedilerde-agiz-ve-dis-bakimi-nasil-olmali/

bademthecatt

Gingivite benziyor hekime götürün

Gelyahron

Veterinere gidin acil tahlil yaptırın kizariklik normal değil böbreklerde sorun olabilir ihmal etmeyin sakın

bbeyzvv

böbreklerle alakalı olduğunu sanmıyorum
bizim oğlan da en başlarda böyleydi yıllar önce cahildim götürmedim veterinere ilerledi sonra veterinere gidince dönüşü olmayan yola girdiğimizi öğrendik çok üzülüyorum

Gnl2105

Çok teşekkür ederim ağız spreyi verdi veteriner kullandık ama fayda etmedi Çarşamba günü de kan tahlili yaptırcez iki aydır bununla uğraşıyoz veterinerde şaştı maması düzenli kalitesiz birsey vermiyorum

bademthecatt

Biz küçüklüğünden beri uğraşıyoruz :D

Gnl2105

Nasıl yani hiç geçmedi mi sağlık sorunu

bbeyzvv

bademde de mi var

bademthecatt

Evet bademde de var sokaktan 4 aylıkken felan sahiplendim gingivit problemi var diş solüsyonu kullanıyoruz diş taşlarınıda temizleticez hekimle konuştuk

bbeyzvv

bizimkinin diş etleri tamamen kıpkırmızı ve veteriner artık yapılacaj bir şey yok sadece acısını hafifletebilirsiniz dedi tüyleri döküldü cansızlaştı morali yok hiç multivitamin aldım kullanıcam umarım iyi gelir

bbeyzvv

veterinerden alıyoruz ağız losyonunu markasını bilmiyorum
multivitamin gimcat
diğer kedilerim için zaten diş temizkiği yapıcam hindistan cevizi yağı ve gazlı bezle ama diş eti sıkıntılı olan dokundurmuyor ağzına yine de teşekkür ederim
şunu düşünüyorum acaba yaşlı kedi mamasına mı geçsem onun için

ZehraBulutt

Badem nanonun spreyinden mi ısmarladın? Mercanın da diş etleri sorunlu küçüklüğünden beri, dentavedin de kullandık, bağışıklık güçlendirici de, sprey de.. Tamamen geçmiyo kesinlikle, ağız bakım maması bayağı işe yaramıştı bizde. Bazı kedilerde genetik oluyomuş, ya da virüs kaynaklı.