Kedimin Doğumun Bittiğini Nasıl Anlarım

Kayip

3 yavru oldu elimle kontrol ettim ama anlayamadım bitmişmidir

8 CEVAP

ZehraBulutt

Ortalama 4 yavru diye bir şey yok, 2 tane de doğurabilir 5 tane de. İlk doğumlarda fazla yavru olmaz genelde. Karnında sertlik yoksa, davranışları normale döndüyse bitmiştir.

Zeke

Ayağa kalktığında kontrol etmeniz lazım.
Karnı boşsa, yanlarda şişlik yoksa, karın aşağıya sarkıksa sallanıyorsa doğum bitmiştir.
Ama doğum 24 saat bile sürebilir.

iidyl

şu an nasıl davranışları? hamileyken karnı çok çok şiştiyse muhtemelen 1 yavru daha gelebilir. her doğumda ortalama 4 yavru geliyor çünkü.

ZehraBulutt

Son yavru doğalı ne kadar oldu?

Kayip

Şuan normal savranıyor ilk doğumu karnını elledim boş geldi elime bi şey değmedi son yavru ya yarım saat oldu doğalı

iidyl

her doğumda genelde 2-5 arası yavru gelir, daha da fazla olabilir. ilk doğumuysa bu sayı daha da düşer ama ilk doğumda 7 tane yavrulayanlar da var. belirli bir sayı söylenemeyeceği için “ortalama” kelimesini kullandım ve o da tamı tamına 4 yavru geleceğini belirten bir kelime değildi. son bebek geldikten sonra max 1 saate bir bebek daha gelirse gelir, gelmezse bitmiş demektir. genelde son yavrularda zaman aralığı genişler.

Kayip

Tamam dır biraz daha bekleyeyim belki vardır

gatinha

Benim kızım doğumdan sonra bir gün hızlı solumaya devam etti yavru gelecek sandık ama bitmişti :) Elinize gelen şey belki de süt bezeleridir fakat içeride yavru ölmüşse anneyi zehirleyebilir bir hekimle iletişimde olmakta fayda var