Kedim Elsa İçin Acil Cevap

kedimelsa

Anket

İç parazit ve karma aşısı
(2 oy)
İç parazit ve dış parazit
(5 oy)
Toplam (7 oy)

Merhaba hayırlı bayramlar kedim 2 aya yakınlaştı tam iki aylık değil benimle birlikte 3 ay kalacak evde 2yasinda a kardeşim var 3 ay sonunda tanidigimiza vermek zorundayım aşılarını yaptırıcam bu üç aylık süreçte hangi aşıları yaptırmalıyım Çarşamba günü yaptiricam iç parazit kesin yaptiricam ama dış parazit mi yoksa karma mı bilemedim karma aşısı için korkuyorum ağır gelir ölür diyenler oldu.... Burda veteriner bir arkadaş veya bilgisi olan varsa cevap bekliyorum

6 CEVAP

Cansumuezza

Evet karma ve ic parazit birlikte ağır geliyor. Bir hafta arası olması lazım. Tabi bazı vetler sorun olmayacağını söyleyip yapmak istiyor yaptırmayın.

Ares87

Veterinere götürün onlar size aşı günlerini söylerler hem karnesi çıkmış olur

kedimelsa

Asi olarak veterinere soyledim ve iç parazit karma olsun dedi birilerine sordum ağır gelir dedilsr

kedimelsa

Asi olarak veterinere soyledim ve iç parazit karma olsun dedi birilerine sordum ağır gelir dedilsr

Anonymus552223

Kac kilo oldugi onemli, zayif bir kediyse biraz daha bekleyin. Ic paraziti yaptirip bir kac hafta sonra karmayi yaptirin.pire yoksa simdilik dis parazit yaptirmayin

Orcuncun

Önce iç, dış parazit yaptırıp bir hafta sonra karma 14-21 gün sonra ikinci karmayı yaptırabilirsiniz. Karma aşı canlı etken içerdiğinden iç parazitle yapılmasını önermiyoruz.