Lütfen Bakar Mısınız?

mishathecat

Kedim ilk geldiğinde hırçınlığı çok fazla yoktu, 1 hafta geçtikten sonra bacağıma atlamaya, ısırmaya başladı. Şimdi de tırnaklamaya başladı. Geçen gün dişiyle kolumu kanattı baya hırçınlaşıyor. Kötü bir davranışım vs yok ona karşı, sevmek istesem de böyle yapıyor. Nasıl sakinleştirebilirim?
Not: Yüksek sesle ikazı denedim çok kez ama işe yaramıyor hatta hırçınlığı artarak devam ediyor

9 CEVAP

Sedanurdrl

o zaman tlc tvde benim belalı kedim var diye bir program var youtubeden onu izleyebilirsiniz çok öğretici şeyler var çok hırçın kedileri sakinleştiriyor adam

radagast

onu kendi haline bırakın. arada sırada yaş mama alın. oyuncak alın. ama en önemlisi onu rahat bırakın. bir süre sonra o size gelecektir. eğer istemediğiniz bir şey yaparsa, eğer mümkünse yaptıktan hemen sonra, kesinlikte çok şiddetli olmamak şartı ile burnuna hafifçe vurun/dokunun ve "hayır" diyin.

Sedanurdrl

tüylü oyuncaklar alarak enerjisini alana kadar oynatın bu sayede stresini atacak ve size güvenmeye başlayacak ve kediyi strese sokacak hareketlerden kaçının öncelikle kendini güvende hissetmesi gerekiyor

BalliBadem

Gayet normal bence siz olayı gözünüzde büyütmüşsünüz, elinizin altında ufak bi peluş oyuncak taşıyın ısırınca onu verin ve elinizi ısırınca acıdığını anlayacağı bi ses verin ve elinizi çekmeyin el çekmek kedyi gaza getiriyor

Anneannemin kedisine istemediğimiz şeyleri yaptığında hafifçe burnuna vurup kızar ve kızdıktan 1 saat sonra onunla ilgilenirdik 10 dakika sonra falan sevmeye başlamayın o zaman yaptığı şeylere devam eder

Kısırlaştırdınız mı? Belki kızgınlık dönemindedir?

mishathecat

Bir sürü tüylü oyuncağı var; fareli oltası, tüylü hacıyatmazı, kurmalı faresi, topları vs vs diye uzuyor. Ilk hafta böyle değildi sonradan böyle oldu, çok sıkıştıran biri de değilim kediyi ama dün yanına oturdum kafasını sevdim hafifçe sonra elimi çektiğim an ısırdı ve kanattı. Herkes oyun sanıyor ondan yapıyor diyor

mishathecat

Bana güveniyor ondan eminim ama neden böyle yaptığını anlayamıyorum

mishathecat

Kedim kısır 3 ay önce kısırlaştırıldı