Kısırlaştirildiktan Sonra Oyun Oynamayan Kedim,

Ertasfunda

Kedimi mart ayında kısırlaştirdim,eskisi gibi oyun oynamiyor,günün 18 saatini neredeyse uyuyarak geçiriyor,kaldiriyorum top oyntmaya calısıyorum,biraz vuruyor sonra tekrar yerine geçip yatıyor,kedi oltasına deli olurdu onunla bile çok çk zor oynuyor, tekrardan hareketlenmesi ıcın baska neler yapabılırım? Kısırlaştirmadan öncede cok sakin bir kediydi,şimdi neredeyse evde oldugu bile ablaşilmiyor

12 CEVAP

Anonymus552223

Belli bir rahatsizligi olma ihtimalini de goz onunde bulundurun. Eklem hastaligi vs

bademthecatt

Ponponlar var kırtasiyelerde benim kedim onlara bayılıyor isterseniz deneyin uzun lastiklerle de oynamayı seviyor hareket etmesi lazım sağlığı açısından önemli

Ertasfunda

İnanın oynatmak ıcın şekilden şekile giriyorum,kedi otunu bile çoraba koyup firlatiyorum yakalayip getirsn diye ama bana misin demiyor

Anonymus552223

Sicaklardan falan da olabilir. Kisirlastirma tek basina birden bire hareketlerde azalmaya sebep olan birsey degil. Yaslandikca kademeli olarak azaliyor. Kisirlastirdigim kedilerde gordugume gore konusuyorum tabi.

Ertasfunda

Evet belli bir yaşa geldiğinde eklem ağrilarını yaşiyacağiz,malesef bu kaçinilmaz,fakat kedim henüz 1,5 yaşinda,ve önceden bir şey anlatmaya calıatıgında gelip direk miyavlardi,artık miyavlamiyor,sadece bütün gün sirt üstü yatiyor,veterinerimize göre durumu normalmiş,ama ben eskısı gıbı hareketlenmesını ıstıyorum,

Anonymus552223

Bu aralar cok fazla bu sekilde sikayet eden var belki de sadece mevsimdendir

Ertasfunda

Umarım oyledır,tesekkur ederm cevabınız için,
Sağlıkla kalın :)

LadyAndCat

Funda hanım;
Kediniz büyümüş haliyle bebekliğindeki gibi oynamaz.
Sıcaklar , kısa burnu da onu olumsuz etkiler. Kedinizin büyümüş halini de sevmelisin.

LadyAndCat

Ayrıca eklem hastalıkları

  1. Yaşından sonra bile görülebilir...

LadyAndCat

Funda Hnm;
Bir şeyi yanlış anladığım filan yok.
Bazen bazı kişileri anlamak gerçekten zor !!
1,5 yaşındaki dişi kedinin bebekliğindeki gibi seninle oynamamasının normal olduğunu ve bunu da kabullenmen gerektiğini düşünüyorum.
“BilgiLi arkadaşlar” da cevaplar tabii...

Carathras

Tek başına bu yaşlarda kısırlaştırılmış bir kedinin böyle davranmasında sakınca yok.
Özellikle bu cinslerde ...
Siz gerçek bir veteriner bulup bu durumu kontrol ettirin en iyisi içiniz rahat etmiyorsa ya da sokak ta oyuncu sahiplenmeye muhtaç tekirlerden bir adet sahiplenin oynasınlar...

Ertasfunda

Ece hanım,durumu yanlıs anlamanıza sasırmadim,ben onun bu halınıde seviyorum,yalnızca hareketsızlıkten hasta olmasıni istemediğim için bilgili arkdslara ne yapabılrm dıye sormustm