Kediler Kısırlaştırılınca Davranışları Değişir Mi?

Mia şu an çok küçük ama ilerde kısırlaştırmayı düşünüyoruz. Ama davranışlarının değişeceğini duydum birkaç yerde bunu önlememin bi yolu var mı? O çok duygusal ve evdeki kimseye kıyamıyor yanlışlıkla birini çizse ya da ısırsa miyavlayarak yalamaya başlıyor. Bunlar değişir diye korkuyorum kısırlaştıktan sonra değişmesini önleyebilir miyim?

7 CEVAP

Orcuncun

Kısırlaştırma sonrası cinsiyet hormonlarının etkisi çok çok azaldığından davranışlar değişir, ama bu genelde daha olumlu yönde olur. Ama zaten kedinizin davranışları değişmesin diye rahim iltihabı, meme tümörü, ovaryum tümörü gibi hastalıklarla karşı karşıya kalmasını istemezsiniz heralde o yüzden bence içiniz rahat olsun:)

LadyAndCat

Bu minik 6 aylık olunca ve 2 kg’ye ulaşınca kızgınlığa girmesi beklenmeden kısırlaştırılabilir :)

LadyAndCat

İyi olan Hiçbir davranışı Değişmiyor.
Kötü davranışları değişip iyiye gidiyor. Kediniz kaç aylık ??

Henüz 5 haftalık

Carathras

Ben dişi kedilerin kızgınlığa girmeden kısırlaştırılmasını öneririm belirli büyüklüğe geldiğinde.
İlk kedim de bunu acı olarak yaşadım misafirler geldiğinde kucaklarından kucaklarına zıplayan kedim sonradan kısırlaşmasına rağmen insanlardan uzun bir süre uzak durdu son 2 3 senedir yakınlaşıyor ama yinede belirli bir mesafesi oluyor.

Cevap için teşekkürler:)

Orcuncun

Ne demek:)