Acil Bakar Mısınız Lütfen

Mervebaran

Bugün kedime 6 gibi dış parazit damlası yaptırdım 1 saat önce kedim sürekli kaşınmaya başladı alerji olabileceğini düşünüp suyla yıkadım sonra koltuğun altına girdi ve asla dokunmama izin vermedi hala çok kaşınıyor veterniner geldi az önce eve alerjik bi reaksiyon göstermediğini söyledi çok huzursuzum çünkü kaşıntıdan uyuyamıyor bile ve ensesini kaşıdığı arka patisi de çok kaşınıyor ne yapmam lazım lütfen yardım edin ilçede oturuyorum ve burda sadece 1 tane veteriner var başka götürebileceğim veterinerl de yok arabamız da yok maalesef

14 CEVAP

LadyAndCat

Öncelikle kedinizde pire varsa kaşıyarak pirelerini döküyor bunda endişelenecek bi şey yok. Yıkamakla hata etmişsiniz çünkü ilacın etki etmesi için suyla temas etmemesi gerekirdi. Boşuna telaş yapıp internetten araştırma yapmamışsınız. Kedinizin bir şeyi yok muhtemelen. Ama dış parazit damlasını yeniden yaptırmalısınız çünkü hiçbir geçerliliği yok çünkü yıkadınız o bölgeyi...

Anonymus552223

Eger pire yoksa tekrar yaptirmayin, pirelenmedigi surece hic yaptirmayin. Ve bu ilaci aklinizda tutun.

LadyAndCat

Evden çıkmayan kedide de pire olabilir. Biz bile eve farkında olmadan taşıyabiliriz. Kedin sonuçta dışarı çıkmış bir günde bile pirelenebilir ve pireler çabuk ürer. Tüm evini de temizlemelisin pire damlasından 2 gün sonra...

Orcuncun

Başka çareniz yoksa yıkayın bir an önce daha da fazla emilip yayılmasın

Orcuncun

Bölgeyi kaşımasının pire gelmesiyle alakalı olduğunu sanmıyorum alerji olma ihtimali çok yüksek

LadyAndCat

Kedinizde alerji yok pire var :)
Lütfen buraya bir bakın:
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/37193-kedilerde-alerji-belirtileri

Orcuncun

Ayağını ve damlanın sürüldüğü yeri mümkünse kendisini bol suyla şampuansız yıkayın, muhtemelen alerjik reaksiyon köpek damlası falan yapılmadıysa azalarak geçicektir yıkadıktan sonra ama ben sizin yerinizde olsam başka bir hekime ulaşamaya çalışırdım

Orcuncun

Damlanın yapıldığı bölgede hassasiyet ve kaşıntı normal değil, damla emilip deri altına yayıldıktan sonra pire ısırdığında ölür yoğun bi kaşıntı ve rahatsızlık olmasını beklemeyiz.

Orcuncun

Yaptığınız uygulama doğru zamanla azalır kaşıntısı ama bölgede tüy dökülmesi kızarıklık görebilirsiniz, tekrar damla yaptırmayın uzun bir süre yoğun pire sorunu yoksa ne yapıldığını da öğrenin tekrarlanmasın.

Mervebaran

Kaşıntı haricinde başka bir problem yok ama dışarı çıkan bir kedi değil sadece bir kaç kere evden kaçmıştı ama yakaladım çok uzun sürmedi umarım sadece pire kaşıntısıdır

Mervebaran

Başka veterinerleri de aradım ama görmeden bişey diyemiyoruz dediler kusma yada halsizlik gibi belirtileri yok sadece aşırı derecede kaşınıyor ve çok sinirli

Mervebaran

Yıkadım kaşınmaya ilk başladığı zaman şimdi dokundurtmuyor ensesine uyumaya çalışıyor ama sürekli kaşınıyor bir de bir kaç kere dışarı kaçmıştı acaba pire gibi birşeyler üzerine gelmiş olabilir mi damlanın etkisiyle o yğzden kaşınıyor olabilir mi

Mervebaran

Veteriner alerji olması durumunda deride kızarıklık vajinada şişlik gibi durumlar olabileceğini söyledi ama bu belirtiler yok bu zamana kadar yaptırdığım hiç bir ense damlasında böyle bir sorunla karşılaşmadım panik yapmam bu yüzden yıkamamın nedeni ise veteriner alerjik bi durum olabileceğinden yıkamamı söyledi

Mervebaran

Çok teşekkür ederim hepinize çok sağolun