Kedimin Psikolojisi Bozuldu

Ezgisancrr

Merhaba iyi bayramlar . Kedim ishal oldu 3 gün veterinere git gel yaptık sabah akşam dışarı çıkmaktan hiç hoşlanmaz 3 gün çok geldi . İyileşti tedavisi bitti fakat dehşet bir agresiflik başladı 3.5 aylık yavrularından nefret ediyor . Yavrusu yanına yaklaşınca tıslıyor veya ses çıkarıyor . Yavrularının olmadığı ortamda kendinde dokundurtuyor sevdiriyor kendini ama yavrular bulunduğumuz ortamdaysa dokunduğumuz her yerinde sinirle ses çıkarıyor bize . Bu durumu nasıl atlatabiliriz . Gün boyu yatıyor oyun oynamıyor iştahı yerinde güzel besleniyor . Yavrularıyla bir araya gelince huysuzlanmadığı tek an macun verdiğimiz zaman . Bugün macun verdikten sonra yavrusuyla birbirini yaladılar ama az önce aynı koltuğa koydum diye ısırma huyu olmayan kedim dişlerini geçirdi bana

2 CEVAP

LadyAndCat

Bebekleri büyümüş ve o onları istemiyor olabilir çünkü muhtemelen kızgınlıkta veya çiftleşmek istiyor. Neden kısırlaştırmıyorsunuz?? Kediler yavrularına ömür boyu bakmaz...

Ezgisancrr

Kilo kaybı yaşadığı için şuan sakıncalı buluyor hekimimiz . Bayramdan önce kontrole gittiğimizde kızgınlığı sorduk fakat girmediğini söyledi . Doğumdan 3 hafta sonra emzirirken girmişti kızgınlığa en son. Az önce yavrusuyla beraber uyuyorlardı farkettik ki emzirmeye çalıştığında tıslıyor kızımız. Ama genel ruh hali oyun oynamaması koşuşturmaması ürkütüyor bizi .