Arkadaşlar Aşırı Acil

venniee

Arkadaşlar merhaba arkadaşımın kedisi şubat ayında alerji tanısı konuldu. Sırtındaki tüylerden bi kısmı döküldü ve kendisini yalamaması için yakalık takıldı. Sırtı iyileşti fakat yaralar bacaklarında var. Arkadaşım da kedi biraz iyi hissetsin diye yakalığı 5-10 dklığına çıkarınca kedi kendisini yalamaya başlamış ve gözü şuan bu halde. Ve ayrıcada kulağında böyle benekler oluşmaya başlamıştı 2 hafta önceden. Bunlar neler ve gözü neden böyle olmuş olabilir bir bilginiz var mı? Veterinere gidemiyor oturduğu yerde veteriner kliniği yok ve en yakın kliniğede covid-19’dan dolayı kısıtlama var götüremiyor. LÜTFEN ACİL NE YAPMALIYIZ?

11 CEVAP

LadyAndCat

Tüm veterinerler açık. Bulunduğunuz bölgede tek veteriner varsa mutlaka açıktır yarın arayın randevu alın ve kedi kiminse o götürsün. Arkadaşınızın kedisi...

LadyAndCat

Mecburen veterinere gitmeli bırakın biraz da arkadaşınız dert etsin ve kedisinin sorumluluğunu alsın. Benim kedim böyle olsa hangi vet olursa olsun giderim çünkü tedavi ve çare arıyor olurum. Doktor seçme lüksünüzün olduğunu sanmıyorum...

mercanslmz

Bence hemen nerde olursa olsun polisi arasın hemen bu işin şakası yok pek bı bilgim yok ama yavrucagin gözünü kaybetme ihtimali bile olabilir

Alaracatlover

Eğer alerjiyse femalaşmış. Arkadaşınız bunu belirtirse izin alıp veteriner kliniğine gidebilir!

Anonymus552223

Bilgim yok maalesef. Belki de tirnagiyla yapmistir kasinirken. Gozlemleyin kotulesirse goturursunuz. Hemen gozunu kaybetmez ya

venniee

@Ladycat veteriner yok bölgede sıkıntı o olan beteriner ise leşmiş. Başka bir semte geçmesi gerekiyor semt de kısıtlamada geçemiyor

Orcuncun

Tedavisini takip eden hekimle görüşün önce muhakkak. Gözü kaynamış soğumuş su ya da varsa izotonik serumla yıkayabilirsiniz bir kliniğe gidene kadar. Bizim bölgemizde polis klinikten arasınlar ya da mesaj atsınlar diyip izin veriyor bilmiyorum insiyatif mi kullanıyor ama kedinizi bir hekimin görmesi şart

Orcuncun

Veteriner hekim gelebilir siz gidemiyorsanız

venniee

@Lady arkadaşım kedisi için zaten sorumluluğunu alabiliyor. Şöyle düşünün oturduğu semt köy gibi bir yer ve işini bilmeyen bir doktora kedisini götüremiyor. Alerji tanısını anlamayıp kediye mantar olmuş bu diyip boşuna mantar aşısı yapan doktordan bahsediyorum:( İnanın bana sahiplendiği günden beri Lokiye yaptığı masrafı ve Gezdiği veterineri bilseniz... Yarın izin çıkarıp gidicek başka bir seçeneği yok zaten.

venniee

Arkadaşlar lütfen cevap verin görüp yazmamazlık yapmayın

venniee

@Oruncun Arkadaşım il değişikliği yaptı geçtiğimiz aylarda. Ve veterineri bu sefer asla ilgilenmemeye başladı anlayacağınız sırf para için kediyi tedavi ediyormul