Leptospiroz'dan Sonra Kanlı İshal

AmantiL

Merhabalar, yavru kopeğim (2 aylık ingiliz bulldog)Leptospiroz aşısını olduktan sonra takiben 3 gün boyunca ishal oldu. İlk günki kakasında kan yoğun şekildeyken onu takiben kan oranında azalma oldu. Kendisinin iştahı ve enerjisi yerinde. Ben yinede tedbir amaçlı veterinere götürdüm. İlk başta kapıdakı veteriner bunun normal bir durum olduğunu söyledi. Ardından kopeğimi muane edicek veteriner geldi ve köpeğime iki tane iğne vurdu ve ilaçlar verdi. Köpeğim ardından enerjisi düştü ve morali bozuldu ( Ertesi gün yine enerjisi kendine geldi) İnternette okuduğum kadarıyla bir sorun yok gibi gözüküyor acaba sırf para kazanmak için böyle bir durumamı başvurdu? İshali halen devam ediyor şiddetli pırtlamalarla beraber baya kokulu kakasını yapiyor içinde halen ufak kanlar var.

3 CEVAP

Anonymus552223

Bilgim yok sorunuz başa çıksin diye yaziyorum cok gecmis olsun

AmantiL

Ne yapmamı onerirsiniz? Tavsiyelerinizi bekliyorum ilgi ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim.

AmantiL

@epiglottis ilginiz için çok teşekkür ederim. Bugün tekrar veterinere götürdüm iki gün boyuncada topladığım kakaları götürdüm. Ayrıca anüsüne kulak çöpü sokup örnek aldılar malesef çok kan vardı. Labarotuar ortamında kontrol edildi herhangi bir solucan veya benzeri organizmaya rastlanmadı. Halen sorunu bulamadılar 3 veteriner beraber muane etmelerine rağmen. Vücüdu çok sussuz kaldığından dolayı serum takviyesi yaptılar. Ama köpeğimizin enerjisi halen yerinde ve mutlu. Veterinerin düşüncesi aşıdan dolayı yan etki veya enfeksiyon kapması. Hergün bu postu editleyeceğim umarım düzelir ve benzeri sorun yaşayan bir yavruya yardımcı olurum.