Merdivendeki Yabancı Kediler

erenakbulut

Selamlar. Birkaç hafta önce yangın merdiveninde başka bir kedi doğum yaptı. Yavru kedilerin sesleri çıkmaya başlayınca ev sessiz olunca (özellikleri geceleri) evdeki kedim kapıya kitleniyor. Hatta birkaç saat önce kapıya tısladı, ben yaklaşınca bana da tısladı ama herhangi bir kulağı geri çekme, tüy kabartma olmadı. Bilgisayar başında çalışırken kucağımdan inmeyen kedim herhangi bir şekilde kendini bana yaklaştırmıyor. Dış kapıdan uzaklaştırdım bu sefer odanın kapısına kitlendi. Gönül isterdi yavruları da alayım fakat birden fazla kediyle ilgilenecek durumda değilim maalesef. Ek bilgi olarak kedim dişi ve kısır. Tam olarak yaşını bilmiyorum ama 1 - 1,5 aradı muhtemelen. Ne yapacağımı bilmiyorum

3 CEVAP

LadyAndCat

Yavrular 45 günlük olunca Anneyi kısırlaştırın , bebekleri de ilan açıp yuvalandırın.
Kedinizle de mutluluklar.

Anonymus552223

Bizim evdeki yavrularn hic sesini duymuyorum. Anneyi surekli besleyin ki yavrulardan ayrilmasin, yavrular da ağlamasın. Ve gerisi icin ladyandcate katiliyorum

Carathras

Onların varlığı kedinizi huzursuz ediyor normal bir tepki...
Anneyi elinizden kaçırmayın yoksa orayı güvenli bölge hissederse sürekli oraya yavrular.
Yavrular emerken de kısırlaştırma yapılabilir ben daha önce yaptım ama şanslıydım anne kediyi ve yavrularını eve alabilmiştim o zamanlar 2 kedim vardı. Anneleri soğuk algınlığını yavrulara da geçirince mecbur kalmıştık.