Kısırlaştırma Öneri

Oske22

Yarın bebeğimizi kisirlastiracagız. Cok korkuyorum bir yandan ama gerekli. Sizin bu dönemde önerdiginiz bir şeyler var mı yani şunu yapsan iyi olur falan gibi. Bir yerde yaş mama vermek gerektiğini okumuştum yoksa tuvaletini yaparken zorlaninca dikişleri acilabiliyormus. Yani bunun gibi önerileriniz var mı?

7 CEVAP

bilgeeda

Ben kedim kısırlaştırıldıktan sonra 1 hafta boyunca sadece yaş mamayla beslemiştim

bademthecatt

Kısırlaştığı dönemde yaş mama verin benim kedim 4.gün yapmıştı tuvaletini 5-6 gün yaş mama vermiştim hills a/d hasta maması vermişti hekim onu vermiştim toparlamasına yardımcı oldu gerçekten tavsiye ederim 4.güne kadar felan tuvaletini yapamazsa endişelenmeyin yapmaya çalışıp yapamıyorsa sıkıntı vardır birde kedinizi eve getirince hemen salmayın narkoz etkisi deliriyorlar biraz 2 saat felan kutusunda uyusun

Bluoney

İlk gün baygın gibi oluyorlar ve çok fazla dokununca sinirleniyorlar en azından benim tüm kedilerim öyle gerçekten kaliteli yaş mam vermek ve büyük ihtimal veteriner boyunluk takacaktır boyunuğu yazık diyip çıkartmamak

Oske22

Hiç mi kuru mama vermeyeyim yoksa ikisinden de verebilir miyim?

heronsprey

büyük çoğunlukta yaş mama ver

Anonymus552223

Dikis duzgunse (estetik dikisse) hicbirsey olmuyor. Hic korkmayin yakalik giysi gibi seyler kullanmayin bosuna eziyet.

Anonymus552223

Tamamen ayilana kadar mama su vermeyin, 12 saat oncesinden de mama su vermeyeceksiniz. Veterinere teknik ayrintilari sorun, estetik dikis yapmayacaksa baska vet bulun. Bi de ameliyattan sonra burda kalsin falan diyenler de iyi degil, evde ayilmasi strese girmemesi acisindan cok daha iyi. Eve gelice beska kediniz varsa uzak tutun. Kendini guvende hissedecegi kapali bir ortam hazirlayin. Ayilirke altina kacirabilir. Ona gore önleminizi alin