Kedim Bana Fazla Bağlı Yardım Edin:(

luluck

Merhaba arkadaşlarım ablalarım abilerim, 4 ay kadar önce erkek bir scottish straight sahiplendik (kesinlikle satın almadık sahiplendik!) şu an 13 aylık. bulunduğu evde bir kedi daha vardı ve bizim kedimizi dövüyordu bu yüzden sahiplendirmek istiyorlardı. döven kedinin çok uysal sevgi arsızı olduğunu ama sahiplendiğimiz kedinin biraz yabani olduğunu söylemişlerdi ben de önemli olmadığını söylemiştim. alıp eve getirdiğimden itibaren dibimden ayrılmadı deli gibi sevdirdi kendini.

zaman geçtikçe daha da fazlalaştı artık uyku uyuyamıyorum geceleri bağır çağır uyandırıp taklalar atarak sevdiriyor kendini kıyamıyorum da, kızıp atıyorum kapımı kapatmak çözüm olmaz hayvan gözlerimin içine bakıyor severken.
evde kalmadığım zamanlar bağırarak beni arayıp kakasını kumunun dışına yapıyor, ben evdeysem ve işim varsa sevemezsem de çişini lavaboya yapıyor. mutfakta bir şeyler yaparken mesela kahvaltı hazırlarken falan ayağımın dibinde kucağıma almam için bağırıyor sevince susmuyor kucağıma almam gerekiyor. bunlar gibi niceleri...

size sorum yaşadınız mı böyle bir şey, ben daha önce de kedi baktım evde asabisi de oldu seveceni de oldu ama hiç böyle bir şey yaşamadım gören erkenden bebek sahibi olmanın nasıl bi şey olduğunu tecrübe ediniyorsun diye gülüyor :D ne yapmam lazım :(

8 CEVAP

Sedanurdrl

vayy bee neler varmış bizimkiler bize çöp muamelesi yapıyor resmen yanımdan geçerken bile 1 metre mesafeyi koruyor bizde istiyoruz kucağımıza gelsin kendini sevdirsin ama yok hele oğlum sadece yemek isteyeceği zaman sürünür kızımı anmıyorum bile asla yanımıza gelmez sürünmez sevdirmez evin sahibi onlar bizde mülteciyiz:)

Firfir1

Kısırlaştırmalısınız ama ondan sonra da hemen düzelmesini beklemeyin en az 3 4 ay geçmesi lazım

Oske22

Bende böyle sevecen olsun istiyorum ama benimki sevdirmiyor çok. Uzaktan bakisiyoruz :D her kedinin karakteri farkli işte. Bence diğer evde olanlar psikolojisini etkilemis ve o yüzden size daha cok bağlı. Eve 2. Kedi alsanız sizi parçalar bence. Veterinere danışabilirsiniz bence psikolojik sorunları olabilir.

Firfir1

Ben kısırlaştırılmadığı için böyle olduğunu düşünüyorum benim kedim de erkek 10 aylık ben kısırlaştırdım onun sağlığı için bence siz de geç olmadan randevu alıp kısırlaştırın evde olduğumuz şu dönemde daha iyi bakmış olursunuz ki erkek kedilerde 2. Günde hiç bişey olmamış gibi koşup oynuyolar

Oske22

Yok öyle yapmayın. bu sefer ters teper daha cok agresiflesir. Siz uyandırmaya çalıştığında takmayın hiç zaten bir süre sonra gidiyor. Benimki gece oyun oynamak icin uyandırıyordu ama bir süre sonra kalkmamaya başlayınca ben vazgeçti. Kendi başına takılıyor evde artık. Bence yüz vermezseniz zamanla bırakır. Denediniz mi hiç böyle?

mra

Ben de hazır evde bulunuyorken kısırlaştırın derim. Kısırlaştırma zamanı gelmiş. Lavaboya çiş yapması ve gece uyutmaması da ondandır. Benimki de õyle olmuştu, hep ilgi istiyordu. Kısırlaştırdíktan sonra kendi halinde top koşturuyor artık.

luluck

ben de minik psikolojik sorunları olduğunu düşünüyorum aslında ama şu an pandemi zamanında acil bir şey olmadıkça kısırlaştırma veya psikolojik açıdan danışmak gibi konulardan veterinere götürmek istemiyorum:( gece uyandırmaya geldikçe su sık fısfısla falan diyorlar ama yazık kıyamam ya:(

luluck

hiç oyuncu da değil oynatmaya çalışıyorum maksimum iki dakika oynayıp bırakıyor :( yani oyun vs için uyandırmıyor bazen geceleri duymamış gibi yapıyorum alışmasın uyandırmaya diye o zaman da dediğim gibi çıkıp lavaboya çişini yapıyor... kısırlaştırmam şart zaten ama çıkmalım dışarı dedik bilmiyorum artık:/