Yavru Van Kedisi

gazihantas

İyi günler tekrardan aynı soruya benzerini sormuştum fakat aldığım cevaplar tatmin etmedi. Şu an 2 aylık van kedim var ve 2 haftadır bizle beraber. Geldiği günden beri tek başına kalamıyor benle beraber veya aileden birisiyle beraber evde geziyor fakat tek başına odadan dahi çıkmıyor olduğu yere oturup birisi gelene kadar sürekli miyavlıyor salonun kapısını kapatmak zorunda kalıyoruz kapatmazsak ses duyduğu kapıya gidip tekrar miyavlamaya başlıyor. Geceleri yanında kimse olmadığından yemek yemiyor sabah yanına gittiğimde anca mamasını yiyor. Uyuduğunu bile nadir görüyorum sürekli yanımda olmasına rağmen. Sizce bu davranışları normal mi ileride düzelir mi?

2 CEVAP

BetulP

muhtemelen kardeşleri, annesi ile birlikte kalıyordu, 1.5 ay bir ortama, insanlara alışmıştı ve 2 hafta önce de ayrılıp yanınıza geldi... Geldiği ortamda umarım her şey onun için olumludur... Ama sizde daha çok yeni ve çok küçük; kapıyı kapatıp tek bırakmanız onu olumsuz etkiler; mama yemesi, uyuması, sakin kalabilmesi için ortama ve sizlere güvenmeli... Eğer sağlığınız açısından bir sıkıntı yoksa (ki yoktur herhalde sahiplendiğinize göre), lütfen sizinle bağ kurmasına, kucağınızda, yanınızda uyumasına izin verin.... Ayrıca da kediler kapalı kapıları sevmezler :)

Carathras

Onu bir bebek gibi düşünün ve öyle hareket edin lütfen.