Bitmeyen Kuru Mama Arayışım

iidyl

uzunca bir süredir araştırıyorum, yorumlara bakıyorum fakat kedi maması konusunda her kafadan bir ses çıktığını fark ettim. kedim şu an annesinin yanında anne sütü alıyor, proplan ve bonachibo ile besleniyor. yaş mama yemiyor hiç. 2 aylık bir kedi için acana dışında (gerçekten çok pahalı :/) önerebileceğiniz en iyi mama hangisi? bilgisi ve tecrübesi olanlar yorum yaparlarsa çok mutlu olurum. kedim için en iyisini istiyorum ve ileride sorun yaşamasını istemiyorum. fitmin ile besleyenler memnunlar mı? n&d mi fitmin mi? bizim eve geldiği an mamasını değiştirmem yavrucakta şok etkisi yaratır mı? kafamda o kadar soru var ki.. bilen birinin fikrine ihtiyacım var. teşekkür ederim şimdiden. ayrıca güvenilir en uygun site hangisi?

25 CEVAP

Gamsem

Bende sizin gibiYim bebişim 3.5 aylık oldu 1.5 aydır benimle geldiğinde tam bilmediğimiz için royal canın aldık ama kötüymüş gerçi oda değişiyor .1.5 aydır okuyup araştırmalarıma göre pahalı olmayan(acana gibi) ama en azından çoğunluğun övdüğü fitmin ,nd, matisse bunlar fakat derine inildiğinde nd bazı minnoşlara ağır geliyor yorumlardan egzama gibi olanda var.bu yüzden ben ya matisse yada fitmin almayı düşünüyorum sizde karar verirseniz benimle paylaşırmısınız

iidyl

buraya soru olarak attığımda bir kavanoz mamanın karıştırılırsa kediye zarar vermeyeceğini söylemişti cevaplayan insanlar, kimi dinleyeceğimi şaşırdım.

Gamsem

Buarada yaş mama olarak gimcat kullanıyorum onun içeriğinden herkes memnun yada scheir marka .haftada 2 defa veriyorum aklınızda olsun:)

iidyl

çok teşekkür ederim hepinize ayrı ayrı. yaş mama olarak gourmet aldım onunla başlayıp veterinerimize de günde yarım konserve vereceğim. sonra n&d ve gimcat ile devam ederiz. animonda kullanan var mu aranızda? bir youtube kanalında çok övülmüştü emin olamadım.

bmcat

Tavsiyem ikisini de deneyin iyi mamalardır ama sorun yaşamazsanız 3-4 ay kullanın. sürekli değiştirmeyin ya da farklı mamaları karıştırmayın. Hangisinden daha çok memnun kalırsanız onunla devam edersiniz.

Yaş mamayı haftada 2-3 kez verebilirsiniz öğünlere bölerek. naturea, schesir, gimcat, n&d, kitcat, nutri feline öneririm.

Gamsem

Kısacası bence her mamanın kötü yönü var belki çok iyiler hariç acana orjin gibi ama onlarda oldukça uçuk fiyatlar

Sirosu

Yavru kedi için 2 aylıktan büyükse royal canın baby mother dışında mama önermiyorum. Yetişkin ve kısırlaştırılmış kedilerde acana nd hils hepsini denedim. Acana erkek kedide idrar taşı yapıyor.ND sürekli ishal içerik olarak çok iyi olmasada 3yıldır proplan ksterilised kullanıyorum. Hiç bir sorun yaşamadık ama daha iyi mama yemelerini isterdim proplana göre. Yaş mama haftada bir en ideali onlar için yaş mama baklava gibi her gün yemeleri zararlı diye düşünüyorum. Mutlu etmek için ödül maması veriyorum. Kolay gelsin mama işi gerçekten zor :)

minnosumuz

Merhaba, anlaşılan hepimiz aynı süreçlerden geçmişiz :) Uzun yıllardır cins kedi besliyorum. En sonki yavrumuz şuanda 1,5 yaşında. İlk başta ufak bir test yaparak sevdiği mamayı bulduk. Yavru kedi mamalarının geneli tavuk etli oluyor. Sonrasında 1 yaşını geçtiğinde mama içeriğini değiştiriyorsunuz. Yalnız, biz markayı hiç değiştirmedik. ProPlan ile başladık ve devam ediyoruz. Tüy kusması, tuvalet alışkanlığı gayet düzenli çok şükür. Aylık vet. kontrollerinde de gayet sağlıklı. Size tavsiyem, yakınınızda güvendiğiniz bir petshop'tan bir kaç markanın açık kuru mamalarından 300'er gr. alıp deneyebilirsiniz. Yada arkadaşlarınızdan temin edip deneyin derim. Göreceksiniz, bazısını hiç yemeyecek, az yiyecek ve hemen bitirecek :) Sonrasında da Petlebi'den 10-15 kg. sipariş verebilirsiniz. Araştırdığım kadarıyla gayet uygun. Tabi indirimleri takip etmelisiniz :) Bu arada, biz 1 yaşına kadar yaş mama hiç vermedik. Aslında vermenizde bir sakınca yok, yalnız çok abartmadan Purina Felix (Gurmet'de olur) hafta bir paketi (100gr.) bölerek verebilirsiniz. Bağırsaklarını da yavaş yavaş yumuşatmış olursunuz. 1 yaşından sonrası için ayrıca tekrar görüşebiliriz. Şimdi siz bu süreci atlatın inş. :) Bu arada, fotoğraftan gördüğüm kadarıyla tekir cinsi mi? Farklı cins kediler için içerikli mamalar kullanmakta fayda var.

minnosumuz

Merhaba, anlaşılan hepimiz aynı süreçlerden geçmişiz :) Uzun yıllardır cins kedi besliyorum. En sonki yavrumuz şuanda 1,5 yaşında. İlk başta ufak bir test yaparak sevdiği mamayı bulduk. Yavru kedi mamalarının geneli tavuk etli oluyor. Sonrasında 1 yaşını geçtiğinde mama içeriğini değiştiriyorsunuz. Yalnız, biz markayı hiç değiştirmedik. ProPlan ile başladık ve devam ediyoruz. Tüy kusması, tuvalet alışkanlığı gayet düzenli çok şükür. Aylık vet. kontrollerinde de gayet sağlıklı. Size tavsiyem, yakınınızda güvendiğiniz bir petshop'tan bir kaç markanın açık kuru mamalarından 300'er gr. alıp deneyebilirsiniz. Yada arkadaşlarınızdan temin edip deneyin derim. Göreceksiniz, bazısını hiç yemeyecek, az yiyecek ve hemen bitirecek :) Sonrasında da Petlebi'den 10-15 kg. sipariş verebilirsiniz. Araştırdığım kadarıyla gayet uygun. Tabi indirimleri takip etmelisiniz :) Bu arada, biz 1 yaşına kadar yaş mama hiç vermedik. Aslında vermenizde bir sakınca yok, yalnız çok abartmadan Purina Felix (Gurmet'de olur) hafta bir paketi (100gr.) bölerek verebilirsiniz. Bağırsaklarını da yavaş yavaş yumuşatmış olursunuz. 1 yaşından sonrası için ayrıca tekrar görüşebiliriz. Şimdi siz bu süreci atlatın inş. :) Bu arada, fotoğraftan gördüğüm kadarıyla tekir cinsi mi? Farklı cins kediler için içerikli mamalar kullanmakta fayda var.

freepixel

Aslında döviz kurunun bu kadar yüksek olduğu dönemde çiğ beslenme iyice mantıklı olmaya başladı. Ancak uzun süre dondurma işlemi yapılması gerektiği için pek kullanışlı olmuyor. Özellikle çok fazla şehirdışına çıkıyorsanız.

Kaldı ki içeriğini doğru ayarlamak gerçekten emek istiyor. Doğru yapılırsa aşırı faydalıyken yanlış yapılması da bi' o kadar riskli olabiliyormuş maalesef.