Kedimi Başkalarına Nasıl Alıştırırım?

Eymenozdag

Kedim 18 aylık ve beni çok sever ama sorun bu sadece benim kendisini sevmeme izin verir misafir geldiği zaman ya saklanır yada saldırır bunu nasıl değiştirip insanlara alıştırabilirim kedimi yardımcı olursanız çok sevinirim.

2 CEVAP

Anonymus552223

Bizimki de oyle, 40 yilda bir misafir gekdigi icin ozellikle de cocuk varsa saklanir cıkmaz. Sadece annemlere alisiklar.

BetulP

Kediler alışkanlıklarının değişmesine çok hassaslar; buna evde olan kişilerin sayısı da dahil :) Çünkü misafirleriniz onun evine geliyorlar.. Aslında kediden önce, gelen misafirlerin onu sevmesini, o yanlarına-odaya gelince panik rüzgarları estirmemelerini sağlamak da gerekebilir :) Bu yüzden kedileri koşulsuz sevebilecek, sakin yapılı yakınlarınızı evde ağırlayarak, kedinizle oyun oynamalarını sağlayarak ve siz de bu aktiviteler arasında onu ödüllendirerek sağlayabilirsiniz.
ancak dediğim gibi bu tek taraflı bir etki değil; misafirler de bilinçli olmalı :)