Bristh Shorthair 1 Buçuk Aylık Kedim İçin Mama Öneriniz Varmı?

Gayeklnc

yeni kedi sahiplendim yavru kedi maması olarak bunu önerdiler ama bir de size sormaki stiyorum

11 CEVAP

LadyAndCat

1,5 aylık British Shorthair bir bebeğin annesinden ayrılmasının sebebi canlı hayvan ticareti yapan insanlarca satılması kuvvetle muhtemel...Maalesef...

sekerfare21

Birkaç gün sonra yeni başlıklar gelir: kedim beni ısırıyor, kedim tuvaletini kullanmıyor, kedim kendini temizleyemiyor
Daha görme ve duyma organları bile oturmadan annelerinden koparılmaları doğru değil.

velespityesil

Anneden ayrılma biraz erken olmuş ama sanırım zorunluluk halinden dolayı olmuştur. Yavru kedilerin yüksek proteinle beslenmeleri gerekir. Sizin mamanızın analiz raporunu buldum, sanırım protein oranı düşük. Ama daha bilgili arkadaşlar cevap verecektir bu konuda.

Analiz Raporu
Kül:%6.8
Biyotin: mg/kg1.4
Kalsiyum: % 1.1
Lif: %4.2
EPA/DHA: % 0.2
Yağ: % 15
Olinoleikasit: %3.3
Lutein: mg/kg5.0
Metioninsistin: %1.5
Nem: %7.0
Omega-3: %0.54
Omega-6: % 3.55
Fosfor: % 1.0
Protein: % 32.0
Nişasta: % 28.2

velespityesil

Yavru kedi mamalarında protein oranı %40 civarında olması iyi olur.

Gayeklnc

Royal kitten bristh yavru kedi maması

Alaracatlover

Berbat bir içeriği var ve RC british shorthair maması 4 kg yazarsanız filtre kısmına daha detaylı öğrenebilirsiniz

Rc kötü bir mama. Orijen veya acana kullanin butceniz yetiyorsa. Yetmiyorsa da N&D.

freepixel

Ben de acana veya tahılsız nd tavsiye etmek isterdim ama anne sütü az emdiği için bir süreliğine sindirimi daha basit, kalsiyum oranı yüksek özel bir mama daha mı uygun olur. Kararsız kaldım.

velespityesil

Sn. @freepixel; mantıklı aslında dediğiniz. Anne sütünde ne kadar protein var acaba? Bu bebeğin sindirim sistemini bozmamak lazım.

Anonymus552223

Annesi varsa anne sütu.

Celikemr

Kesinlikle N&D yavru kedi maması yada maddi olarak okadar veremem diyorsanız brit almanızı öneririm