Kedim Geceleri Cinleniyor

bdurcak

işin şakası bu tabii. yaklaşık 2 aylık ve 3 haftadır bizimle gündüzleri çok enerjik. gece yatmadan birkaç saat önce de oynuyoruz biraz enerjisini atar da rahat uyuruz diye ama nerdee. aynı odada kalıyor gecenin bir vakti kalkıp acı acı miyavlıyor yatağıma alıyorum biraz sakinleşmesi için ama öyle bir kuduruyor ki anlatamam. bir köşeye sinip beni izliyor ve üzerime atlayıp ısırıyor sürekli. oyuncağını versem de böyle devam ediyor. sizce ne yapmalıyım? henüz küçük olduğundan ısırması acıtmıyor. bu saldırganlığını nasıl geçirebilirim?

9 CEVAP

Ares87

Benim oğlan 3 aylıkken gece yatakta zıplar ayaklarımıza saldırırdı hiç umursamadım Tepki vermedim bir müddet sonra baktı kimse yüz vermiyor uyudu genellikle bizim yatma saatimizde o da yatar bizimle aynı saatlerde uyanır şimdi bir de 2 aylık cadı var o da aynı deli gibi zıplar yatakta pas vermem o da yatar uyur sizde yüz vermeyin düzelir mutlaka

Zukoo

Isırma huyu benimkinde de vardı ve gece üstüme atlııyordu. Bu arada benimki de şuan 2 aylık. Bir haftadır falan yapmıyor çünkü ona tepki vermeyi bıraktım. En güzel yöntem bu. Tepkilerinizi azaltıp yatmaya devam ederseniz bir süre sonra sizin yerinizie oyuncaklarına yönelir. En azından benimki öyle yapıyor

yusufsaygin2

Şu yorumumu patilense ne güzel olur.. Aynı sorundan müzdaribim belki sonuca kavuşursa denerim.

Zeynepalex

Cok hos ya.. Alexin küçüklüğüde böyleydi, gardırop üzerinden atlar, ısırırdı, hayır derdim anlamazdı. Kolonya kokusundan nefret ediyor, şişeyi gösterirdim, uyuycaz yat hadi derdim, giderdi sonra gelir kivrılır yatıp uyurdu.
Hala da sever geceleri üzerime atlamayı :))

Austeja

Gerçekten tepkisiz kalındığında kediler de bir köşeye sinip uyuyor. Ama sabrım kalmayınca yere koyuyorum yatağıma çıktıkça, bir zaman sonra ya vazgeçiyor saldırmaktan ve uyuyor ya da yanıma gelmiyor.

Ruyasmom

bu ilk zamanlara özgü bir şey bana göre benim kedim ilk zamanlar öyleydi fakat su an emekli amcalar gibi erkenden uyuyor :)

LadyAndCat

Minik kedinizi lütfen eğitin :)
Size iyi eğitimler...

nejadekoldas

Tepki vermeyin diyenler kesinlikle çok çok haklılar dönüp poponu uyuyacaksın benim kedim zamanında uslu durduysa her kedi uslu durur

BalliBadem

Her kedi yapar bunu eğitmezseniz, peki nasıl eğitilir? Siz yatın uyuyun kedi naparsa yapsın uyuyo rolünü bırakmayın alışır, mesela Badem biz uyuyunca uyur ben kalkınca kalkar çünkü ben uyudum mu asla uyanmam yani gece şımarmıyor bu sayede ama siz uyumayıp onla ilgilenirseniz büyüdüğünde bu şımarık davranışlar artarak devam eder