Acil Acil Kedim Yorganıma Kaka Yapmış

Denizberkan01

Arkadaşlar çok mutsuzum odama bir girdim çok kötü bir koku var. her yere baktım sonra farkettim ki kedim yorganıma kakasını yapmış :( gerçekten gece gece bundan kötüsü olamazdı. kakasını da cıvık bir biçimde yapmış. Öncelikli sorum bunu neden yapmış olabilir? İkinci sorumsa nasıl temizlerim acil yardım

12 CEVAP

LadyAndCat

İshal olmuş olabilir.
Belli ki bir sorunu var zavallının.
Bence “Gece gece bundan kötüsü olamazdı.” demeden önce hayatta daha kötü şeylerin olduğunun farkına varın. Kediniz ölebilirdi , sevdiğiniz birine bir şey olabilirdi.
Gece gece daha kötüsü olabilen çok şey var inanın...
Bayağı kakayı silip temizleyin ve yorganınızı makinede yıkayın başka bir yorgan serin kendinize.
Kediniz hasta olabilir. Ne yedi bu akşam? Mama değişikliği oldu mu?
Bu gibi şeyleri düşünün...

Ares87

Makineyi fişe takmayı unutma çalışmaz yoksa :)

gozdeyilmaz

Sakinleşin çok büyük bi sorun değil ben bu sebeplerden her hafta yorgan yıkıyorum ishal olmuş olabilir mi normalden farklı bir şey yemiş miydi

iremgunduz

bişeye sinirlenip tepki vermek için yapmış olabilir ya da hastaysa dikkat çekmek için cıvık demişsiniz zaten belki bi sıkıntısı vardır, nasıl temizleyebilirsiniz bilmiyorum bol su sabun ve kuru temizleme sanırım ;(

Denizberkan01

Arkadaşlar anlık şaşkınlık ve uykusuzluğun verdiği sinirle yazmıştım :( şu an için sağlığı daha önemli tabii inşallah sağlık sorunu yoktur kuzumun yarın veterinere götürecem ciddi bir şey olabilir böyle garip bir durumu göz ardı edemem. Mama da bir değişiklik olmadı her zamanki mamasını yedi ama aklıma soru işareti kalmaması adına yarın veterinere gidiyoruz. Şimdi yorgan temizliği hakkında bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim annem evde yok

LadyAndCat

Yorganın büyük ve ağır bir yorgan değilse ve çamaşır makinenizde yorgan yıkama varsa oraya atıp yıkayın. Yıkamadan önce ıslak mendillerle temizleyebilirsiniz.

Ares87

Önce kakayı sil kağıt havlu vs. İle sonra at makinaya yıkansın bence yapabilirsin

Denizberkan01

Elde bir şey yapmama gerek yok yani dimi? Ne biliyim reklamlarda gördüğüm kadarıyla böyle lekelerin önce üstüne bi şeyler dökülüyor öyleyse yorgan ayarında makineye atıyım iyice elde o kısımları temizleyip

LadyAndCat

Vanish’den bir ölçek koyun makinenin içine çok az da çamaşır suyu koyun ve ardından yıkayın bol deterjanla...

LadyAndCat

Bir şey yapmana gerek yok çünkü zaten kakayı aldın. Direkt yıka makinede istersen vanish veya az miktarda Çamaşır suyu ekleyebilirsin makineye az miktarda (rengi solmaması için).
Yıkanırsa bir şey kalmaz :)

Denizberkan01

Off iyi ki varsınız telaşlanmıştım. Umarım yarın da kedim için sorun olmadığını öğrenirim çünkü birden aklıma yumak yumak tüylerini gördüğüm geldi son 3-4 gündür inşallah bir şey yoktur kötü düşünmemeye bakıyorum

Denizberkan01

Ace çamaşır suyu, domestos, vanish kosla oxi action gibi şeyler buldum. Yorganın üstündeki pisliğin bir kısmını ıslak mendille temizledim banyoya aldım. Sıcak suyla elde bunlardan hangisiyle temizlemeliyim sonrasında makineye atarken izleyeceğim adımları yazarsanız sevinirim teşekkürler şimdiden