Psikolojisi Bozuk Kedinin Psikolojisini Düzeltebilir Miyim?

Denizberkan01

Merhaba arkadaşlar instagramda bir ilanda daha 2 aylık yavruya şiddet gibi şeyler uygulandığı için çok ürkek olduğu psikolojisinin kötü etkilendiği yazılmış. İletişime geçip sahiplenmek istediğimi söyledim yavru daha küçücük 2 aylık yavrunun psikolojisini düzeltebilir miyim? Daha önce şiddet gördüğü için bu hep hafızasında olacak mı onun karakterini etkilemiş midir? Lütfen bilginiz varsa paylaşın yavru için elimden geleni yapmak istiyorum

2 CEVAP

Anonymus915830

Genelde şiddet yüzünden yaşanmış travmaların unutturulması biraz daha uzun bir süreç oluyor ama daha minik bir yavru bence sabır ve sevgi ile düzeltebilirsiniz. Yalnız bence eğer evinizde başka bir kedi daha varsa bir daha düşünün. Bu gibi travmalı durumlarda başka bir kediyi kabullenememe durumu olabiliyor. Ya da yavru toparlanıp sosyalleşene kadar ayrı tutulabilir sonrasında yavaş adımlarla alıştırılabilir

Linsenpai

Benim kızım da sokakta büyük ihtimalle dayak yemiş ve annesinden erken ayrılmış bi kedi. Geçici ev olan kadının yakalaması bile bi aydan fazla sürmüş ishal ve nezleyken halsizliğinden faydalanıp yakalayabilmiş. Biz ilk sahiplendiğimizde bir hafta koltukların altından dolapların arkasından çıkmadı, tozdan dolayı gözü enfeksiyon kaptı hatta. Elimizi her uzattığımızda kafasını saklayıp olduğu yere pısıyordu. Zamanla alıştı. Şimdi tam bi mırmır ama hala aniden dokununca veya yüksek seslerden korkup sıçrıyor. Bu durumun tamamen geçeceğini düşünmüyorum ama baya iyileşti mental olarak. Evdeki herkese de güveniyor. Siz de eğer sahiplenirseniz saklandığı yerlerden çıkarmamaya, mıncıklamamaya, saborlı olmaya çalışın. Kısacası sevgi herşeyi iyileştirir, o bebeğe bir şans verin ❤️