Kaşıntı.

Austeja

Arkadaşlar merhaba, günaydın öncelikle. 3 hafta kadar önce, apartmandan 2 aylık bir kedi sahiplendik. Hayatımızda ilk defa kedi bakıyoruz. Her şey iyi hoş ama bu kedi ailedeki herkese kaşıntı yapıyor. Birlikte uyuyoruz başka yerde uyumuyor. Eve geldiği 3.günün gecesi sabaha kadar kaşınmaktan uyuyamadım. Kaşıdığım yerlerde ne bir kızarıklık ne de deride bir kabarma, hiçbir şey olmuyor. O an sırtım kaşınıyorsa 3 saniye sonra bacağım kaşınıyor falan. İlk sıralar iç ve dış parazitini yaptıramamıştım ama kedi de temiz görünüyordu piresiz falan olduğunu düşünüyorum yani zaten kendi de öyle çok kaşınmıyordu fakat belli de olmaz yani sokaktan geldiği için. Aradan 2 hafta geçti, iç paraziti yapılmasına rağmen yine 2 gündür kaşınmaktan uyuyamıyorum 3 saatlik uykuyla anca ayakta duruyorum bu durum hoşuma gitmemeye başladı. Benim gibi bir problem yaşamış birisi varsa lütfen yardımcı olsun yoruldum artık....

16 CEVAP

Austeja

Biraz gözlemliyorum da kediyi, uyanmak için saklandığı bir yer var. Ordan aşağı indiğinde kulaklarını biraz kaşıyor gibi konu kulak yerleri olunca uyuz olup olmadığını kestiremedim, uyumak için çıktığı yer de tozlu, tozdan kaşınmaz herhalde?