Kedim Arka Ayağına Basmıyor

patilii

Kedim bayadır arka ayağını basamıyor sürekli askıda aceba kırık mı? kırık olduğunu nerden anlayabilirim

11 CEVAP

eylemcaliskan

Önceki sorunuza baktım. Hayvan resmen delik deşik olmuş ve siz günlerdir veterinere götürmediniz mi? Hayvanın parçalanmış olması arka patilerinin üzerine basmaması için gayet yeterli bir sebep. Kuyruğu kopacak gibi, kolu ve karnı delinmiş diyorsunuz. Allah aşkına yapmayın şunu artık. Kusura bakmayın ama hayvanınız evden kaçıyorsa ve siz yaklaşık bir haftadır o hayvanı veterinere götürmüyorsanız sorumsuz insanın tekisiniz. Köyde yaşıyorsanız bir şekilde şehre inebilirsiniz ya da şehirden bir araç veya veteriner getirtebilirsiniz. Bu kadar çaresiz olduğunuza pek inanamıyorum maalesef

eylemcaliskan

Saçma sapan olan benim konuşma tarzım değil, sizin davranışlarınız. Lütfen dünyanın en mağdur insanıymış gibi konuşmayın artık. Hiç birimiz maddi ve manevi olarak kusursuz durumda değiliz. Parmağımızı şıklattığımızda veterinerler kapımızda belirmiyor maalesef. Ayrıca sorumluluğu kimden öğrendiğiniz zerre umrumda değil. Siz yeter ki öğrenin, o kâfi. Bir daha böyle bir şey yaşanmamasına karşın da camlarınızı ve kapılarınızı sürekli kapalı tutmanızı tavsiye ederim. Yaşanırsa da 6 gün beklemek yerine sosyal paylaşım platformlarından duyuru açıp hayvanın veterinere ulaşımını sağlayacak gönüllüler bulabilirsiniz. Bilginiz olsun. İyi günler

tuanatuti

nerede yaşıyorsunuz biz yardımcı olmaya çalışalım yavrunun öyle mikrop kapmadan gezmesi mümkün değil veteriner lazım enfeksiyon kapabilir

sekerfare21

Arka ayağına basamaması sadece kırık incinme değil bazı önemli hastalıkların da belirtisi.
Bana kalırsa veterinere götürün. Şişme, deride renk değişimi tarzı şeyler var mı?

patilii

Şuan veterinere götürme şansım yok keske hemen goturebilsem hayır sadece dokundurmuyo ayağına ve biraz incelmiş gibi bacağı

patilii

Götüremedim ama bi veterinerle görüştüm, elimde olup bende keyfi olarak götürmüyorum evet evet öyle insanların yaşamlarını bilip bilmeden saçma sapan konusmazsanız sevirim o kadar da bencil değilim, çok şükür kedimin durumu şuan iyi, sorumsuz olup olmadığım sizi hiç alakadar etmez sorumluluğu sizden öğrenecek değilim.

patilii

Sizi inandırmak gibi bir gayem de yok zaten.

Zeynepalex

Çok gecmiş olsun, en iyisi vetin görmesi, umarım önemli bir sorun değildir

patilii

Teşekkür ederim inşallah daha iyi olacak :))

patilii

Aynen siz kendi adınıza maddi ve manevi kusursuz değilsinizdir eminim. Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için size de iyi günler.

patilii

Çok teşekkür ederiz :) iki hafta öncesine kadar kötüydü durumu bir veterinerle görüştüm bir hafta önce, söylediklerini yapıyoruz harfiyen, simdi çok daha iyi yaraları kapandı.