Sakin Müşayim Kedim Bana Saldırmaya Başladı Neden Lütfen Yardım?

Miobah

Yavruyken sahiplendiğimiz sakin 2 yanında iran ırkı bir kedim var, 2 yıldır oyun oynarken dahi bir çizik atmamış olan kedim, ilk kez parçalarcasına ısırdı ve tırmaladı, bende inanışmaz bir travma yarattı onu hiç böyle görmemiştim, 5 günlüğüne arkadaşımın yazlığına gidecektik ve psikolojisi bozulmasın bu kadar uzun süre evde yalnız kalmasın diye onuda yanımızda götürdük, ilk gece bütün evi kokladı durdu çok az uyudu sürekli yanıma gelip gitti ( genelde evimizde gece yanım da uyuyarak vakit geçirir) ertesi sabah kahvaltıdan sonra (apartman dairesinde oturduğumuz için) doğru düzgün bahçe ve toprak yüzü göremeyen kedimizi biraz doğa ile buluşsun diye bahçe çıkardık, 15 dk kadar etrafı koklayarak çiçeklerim arasında dolaştı daha sonra içeriye girmek için kapıya yöneldi açtım ve içeri girdi kumunun bulunduğu banyoya girdi rahat girebilsin diye kapağını kaldırıyordumki yanımda duran kedim aniden uluyarak kolumu ısırdı ve kol bacak olmak üzere çeşitli yerlerimi ısırıp pençelerini geçirdi zor kurtuldu elinden kendimizi dışarı nasıl attık bilmiyoru o içeride kaldı ve uluyarak kendini cama vurarak içeriden bize saldırgan davranışlar göstermeye devam etti ama hedefi genelde bendim sonra veterinerini aradık evine götürmemizi söyledi , kardeşimin sokağa çıkma izni olduğu için alıp götürdü dört gün boyunca evde yalnız kaldı kardeşim hergün gidip mamasını suyunu verdi ve biraz oynadı vakit geçirdi, eve döndüğümüzde korkarak girdim eve ( yaşadığımız olay bendede travma oldu) ilk bir saat geldi yanımdan hiç ayrılmadı sürekli gırladı kendini.sevdirdi sonra kafasını kaşırken yine önce pati attı çok agresif değildi hafif elimi çektim refleks olarak sonra yine uluyarak koluma saldırdı öldüm koptu yine yanından kaçtı ve kapıyı kapattım içerden ulumaya devam etti sesi kesilince odayı açtım yine bana saldırmaya çalıştı sabaha kadar kendimi başka bir odaya kilitledim kapının önünde uludu kapıya atladı çok korkuyorum öncesinde çok sevecen bir ilişkimiz vardı lütfen ne yapacağım yardim

5 CEVAP

Anonymus552223

Mediler genek olarak yer degisikliginden nefret eder, bazilalri daha da fazla korkar ve nefret eder. Bir kedi kendini tehtid altinda hissettigi zaman da saldirir. O anlarda korkarim kediden yaklasmam. Sahibini tanimaz cunku. Siz yer degisikligi yapmissiniz, ustune kediyi iyi olacagini dusunerek bahceye cikarmissiniz. O da aşiri korkmus. Cok normal bir tepki. Önce evi kesfetmesine izin verip ardindan yavas yavas bahceye alistirsaniz belki olurdu.

Anonymus552223

Yani kedinizden korkmayin lutfen ama bir daha illaki bir yere goturmeniz gerekirse temkinli olin. Once bir odada birakin o odaya alissin. Yavasca etrafi kesfetsin. Ve bir kedi korkmussa yanina temkinli yaklasin. Ornegin bir kopekten korkup koseye kacip saklansa siz cikarmaya calisirsaniz yine size saldirir

Anonymus552223

Şuanda da siz korkup tedirgin oldukca o da aynisini hisseder o yuzden rahat olun gerekirse o size sevdirmeden hic sevmeyin bir sure

Miobah

İlginize çok teşekkür ederim, onu eve gönderdikten dört gün sonra bizde eve döndük bir saat kadar kendini sevdirdi gırladı, sonra severken aniden yine saldırdı ama yalnız bana saldırıyor, ve benim peşimden koşuyor beni kovalıyor sonra uzun bir süre sakinleşmedi sürekli uludu kendimizi odaya kilitlemek zorunda kaldık, dediğim gibi öncesinde çok sevgi dolu sakin bir ilişkimiz vardı bana olan bu agresifliğinin sebebi ne olabilir sizce ve geçermi geçmesi için nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım? Bu arada erkek kedim kısır değildi bugün veterinere gittik, oda anlamlandıramadı bana bu kadar tepkisel yaklaşmasını, bahçede duyduğu farklı kedilerin kokularının hormonlarını hareketlendirmiş olabileceğini söyledi ve kısırlaştırmamızı önerdi şimdi ameliyat oldu aldık geldik ne yapacağımı şaşırdım anesteziden dolayı biraz sersem şu anda kendine gelince ne olacak bilmiyorum ama gerçekten çocukluğumdan beri kedi besleyen biri olarak bu yaştan sonra korku sahibi oldum pasiflora aldım hayatımda ilk defa:) nasıl aşacağım bilmiyorum nasıl yaklaşmam lazım acaba bana karşı böyle bir tavır alması beni çok üzüyor

tugcerkovan

Merhaba ne yaptiniz? Benim kedim de saldirgan ve ben artik bi mantik aramiyorum saldırılarinda. Belki kedi kokusu almis olabilir sizinkisi ondan saldırmış olabilir.