Yavru Kedi Sahiplendim Ama Gun Boyunca Yemedi Ve Cisini Yapmadi Normalmi Bu

Gzdm04

Yavru kedi sahiplendim eve geldiginden beri odalarda gezip miyavliyor yerlerde biseyler ariyor ama mamasini yemedi kedi sütü aldim onuda icmedi sadeece gezip miyavliyor normalmi tahminen nezaman yeyip icebilir

8 CEVAP

fredda

kaç günlük olduğuna bağlı. eğer bir aydan küçükse biberon veya şırınga ile süt tozu hazırlayarak verebilirsiniz. ayrıca evinize yeni almışsınız, alışana kadar saklanabilecekleri bir yer arıyorlar genellikle. girip de sıkışabilecekleri yerleri kapatmanızı öneririm. eğer yiyebiliyorsa biraz yumurta sarısı ve ev yoğurdu verebilirsiniz.

Zeynepalex

İlk gün heyecanı,tabii korkusuda vardır.. Gün sonunda büyük ihtimalle yer yada yorgunluktan uyur kalır, 1-2 güne daha iyi olacaktır, siz o zaman görün :))
Evin patronu olur :))
Cok küçükse tuvaletini yapamayabilir, kumunu gösterin, siz yardımcı olun, hemen ögrenecektir.

Ilayda_Meric

Alışmaya çalışıyordur. Kaç günlük? Eğer 20 günlükten küçükse bir pamuk yardımıyla masaj yaparak tuvaletini yaptırabilirsiniz.

BalliBadem

Yeni geldiği için ilk gün yemezler ve tuvalet yapmazlar

zeynsudd

Heyecandan ne yapacağını şaşırmıştır garibim.. Malum yeni ev, yeni sesler..

fredda

ilk gun yiyip yememesi karakterine göre değişiyor. benimki terk edilmiş olduğu için çok açtı ve biberonumuz olmadığı için şırınga ile beslemiştik. yine de kaç günlük olduğunu bilmediğim için yorum yapamam.

fredda

ayrıca kumunu bir köşede hazır tutun, günde beş altı kere kendiniz koyun kuma. genelde çişlerini yaparlar ama kakalarını yapamazlar. ki zaten kuru mama yemedikleri için fazla kakaları da olmaz. siz yine de kaka yaptırabilmek için youtube'daki videolara bakabilirsiniz.

kedimelsa

Benimkide aynıydı bı sure sonra tuvalete de çıkıyor merak etmeyin ayrıca şırınga ile besleyin