Ağzı Kokuyor

Oske22

Kedimin ağzı kokuyor ama ben normal olduğunu düşünüyordum ki birkaç yerde de öyle okumuştum. Ama burada diş fırçası falan kullananlar var. Bazı dis hastalıkları oluşuyormus sanırım fırçalamayınca. Beni bilgilendirirseniz cok sevinirim. Veteriner gerek yok dedi.

7 CEVAP

kira02

Kedimin de ağzı çok kötü kokuyordu çok azcık arada şekerli şeyler veriyorduk veteriner hekimine gittik kesinlikle vermeyin dedi sonra düzeldi.Eğer siz de şekerli şeyler veriyorsanız hiç vermeyin belki ondan kokuyordur

Dişleri haftada 2-3 kez fircalamak gerek.

Kerevit

parazit olabilir demişti benim veterinerim de

Benim kedimde de olmuştu bir ara bir sıkıntı varsa koku olur dikkatli olmak, takip etmek gerekir nedenler değişebiliyor

Oske22

Dişlerine baktım kırmızılık vs yok.

fredda

yediği mamadan dolayı da olabiliyor ama içinize sinmiyorsa veterinere götürebilirsiniz. diş fırçalama alışkanlığı yoksa dişlerin sağlığı için çeşitli mamalar var.

Herhangi bir disi curumus olabilir. Veterinerler boyle durumlarda uyutup cekiyor zira basimiza gelmisti sonra da agis kokusu gecmisti.