Tavuklu Yaş Mama Tüy Dökümünü Arttırır Mı

tuanatuti

tavuk içeriği olan mamaların tüy dökümünü arttırdığı söyleniyor toplu yaş mama alıcam fakat tavuklu mu alsam ton balıklı mı alsam karar veremedim

5 CEVAP

Fatosdondu

Tecrubeyle sabit, cocuklarimdan 3,5 tanesi belirgin bir bicimde tuy dokuyordu, kellesmisti desek daha dogru olur, mantar mi diye baktik degildi. Balikliya gectim kendiliginden duzeldi. Uzun zamandir tavuklu almiyordum, degisiklik olsin diye bu ay 10 kg tavuklu matisse aldim hemen basladilar kellesmeye, bitince yine ara vericem

BalliBadem

Evet tavuk arttırır, balık ve kuzu azaltır
kuru mama, yaş mama, çiğ, pişmiş fark etmez ama kışın tavuk protein yüksekliğinden dolayı daha tercih edilebilir

BalliBadem

Yanlız ton balığında çok fazla civa var ben versem bile arada sırada en fazla 1 çay kaşığı veriyorum

Zynpkck

Ton balığını bilememde tavuk alerji yapabiliyo benim kedimin tavuğa alerjisi vardı tavuklu mama yerken yılan gibi derisi döküldü yavrumun ama dediğim gibi bu benim kedim için geçerli ama tüy sağlığı için balıklı mamalar önerilir genelde

Linsenpai

Kediden kediye değişiyor sanırım, biz tavuklu kullanıyoruz tüy dökümü yaşamadık