Kedim Kilo Almıyor

Kediduman

Arkadaşlar merhaba sizlerin tavsiyelerine ihtiyacm var. Bugün kedimi iç dış parazit için veterinere götürdüm ilk kelimesi bu kedi neden zayıf dedi. Kilosu düşük bana göre de nd kuzu etli mama önerdi artık yetişkine geçebilirsin dedi sizce kilo alımında yardımcı olur mu?

Kızgınlık belirtileri var kısırlaştırmayı düşnüyordum ama zaten kilosu düşük.
Ek olarak haftada en az 3 kez bonacibo yaş mama yiyor yumurta sevmiyor peynir az denecek kadar yiyor kefir de sevmiyor. Arada mamasına ek balık yağı veriyorum tüylerinde güzel etki verdi mamasını da daha severek yiyor gibi yağla ama sürekli olarak vermiyorum onu da şuan brit care crazy kullanıyoruz acıkdıkça yiyor gibi hicbir zaman bayıla bayıla yediği bir mama olmadı zaten ne yapacağımı şaşırdım lutfen öneride bulunun kedim 7 8 aylık bu arada

20 CEVAP

BalliBadem

Fatosdondu, ben Badem i 7-8 aylıkken kısırlaştırdım sonrasında gayet de uzadı, belki 4 cm uzayacaksa 3 cm uzamıştır bilemiyeceğim bence biraz erken kısırlaştırma da fayda var ama çokda erken değil kuzenimde erkek kedisini 6 aylıkken kısırlaştırdı oda uzadı sonra

LadyAndCat

Kediniz erkekse yaşını bekleyebilirsiniz.
Erkek kedi kızgınlığa girmez.
Kızsa “kızgınlık” geçirir birkaç gün ve sürekli tekrarlar bu durum kısırlaşana kadar.
Zayıf var aşırı zayıf var.
Kediniz zayıf DEĞİL aşırı zayıf.
Maddi gücünüz yetiyorsa Pro Plan’ı öneririm çünkü iştah açan bir mama. N&D de olur ama tahıllı olanı deneyin çok zayıf çünkü...
Bence de yavru kedi mamasına devam edebilirsiniz eğer N&D alacaksanız. Pro Plan alırsanız yetişkin için olan da olur.

ZehraBulutt

Brit care benim kedim de sevmiyordu, bence de değiştirin mamasını.

Merzela

Brit care benim kedim agzından geri çıkarıyordu. Okadar begenmedin açlıktan kırılsa bile yemedi. Farklı bir mama deneyin ve ayriyeten vitamin kullanın yeterli gelmiyor demekki.

Kedimiriltisi

Nd zayıf kedileri toparlayan bir mama. Bütçeniz uygunsa deneyin derim.

BalliBadem

Yavru mamalar daha yağlı daha kolay kilo alır, kilo için çok telaşlanmayın kısırlaşınca kilo alıcak zaten yaşıda gelmiş kısırlaştırma için bu arada, hergün ev yapımı mama verebilirsiniz kuru mamaya ek olarak

mervegck06

Nd hem iyi besliyor hemde kediler seviyor nd almanız iyi olur. Fotoğrafa göre zayıf görünüyor kediniz.

Kediduman

@BalliBadem. Yavru kedi mamasından devam etmek bana da daha mantıklı geliyor ama birçok markada sadece tavuklu mama seçeneği var malesef diğer aromalara karşı daha çok ilgisi var gibi özellikle somon balığı. Veterinerimiz kuzu etli önerdi ama iştah acar diye kesinlikle ticari amaçlı değil bu arada kendisi de satıyor ama buradan da alabilirsiniz gibi bir söz geçmedi. Kısırlaştırmaya gelirsek kadının kilosunun az olduğu söylenince kısırlaştırma konusuna pek sıcak bakan yorum şuan o yüzden önceliğin biraz kilo aldırmak olacak sanrım N&d deneyeceğiz sanırım kullanan arkadaşlar hangi çeşit kullanıyor ve kilo aldırdı mı acaba suanki ümidim N&d

Iroda

Ben nd yi uzun zaman kullandim ve kedilerim hic geri cevirmediler. Sagliklari da gayet yerindeydi. Ne zaman baska mamaya gectim -maddiyat ve yavru kedi mamasinda kuzulu bulamamam sebebiyle- kedilerimden biri ishal perisan oldu. Simdi sanabelle siparis verdim bekliyorum. Bu arada happy cat kullaniyorum fakat kedimin birini daha kotu yapti. Mama secmek acayip bir zor eger kediniz hassas ise. Nd yi alin derim

minky

Zayıfmış yavrucak.N&D deneyin.FitMin de olur.

zeynsudd

Benim kedim de 8 aylık 2.2 kg. Korkmanıza gerek yok zayıf kedi obez kediden iyidir. Ama yetişkin mamasına geçmeyin bence çünkü yavru mamada daha çok besin var. Ayrıca iştah açıcı multilerden alabilirsiniz.

Kediduman

@zeynsudd kesinlikle vitamin de aklımda. Kullandığınız ve memnun kaldığınız bir marka var mı acaba ?

zeynsudd

Ben kullanmıyorum şu an ama alırsam gimcat ınkini almayı düşünüyorum.

Fatosdondu

Keske 1 yasina kadar bekleseniz, kisirlastirmak icin yani. Gelisimini de tamamlamis olur en azindan. Ben kalabalik bir kedi grubuyla yasadigim icin bir kac cocugumu 8,9 aylik kisirlastirmak zorunda kaldim, cunku bir de yasini beklerken hamile kalan kizim oldu. Kisirlasinca boy uzamasi duruyormus, ama kilo aliyormus, oyle dedi vet. Gercekten de oyle oldu, hatta kilo almasindan cok hosnut degilim, ama genelde benim kedilerim kilolu, az sayida zayif kedim var

sekerfare21

Kedi kisir degilmis, bana kilosu hic oyle endiselenecek kadar az gelmedi. Kilolu kedi merakini anlamiyorum. Fotodaki kedi gayet saglikli gorunuyor. Veterinerin zayif demesine de sasirdim.