Kedim Kulak İltihabı Oldu :/

Merhabalar, Kedim şakirin kulağında siyah birseyler vardi 10 gun once veterinerime gittigimde kulagini temizledi ve dr.animal temizleme losyonu verdi 1 hafta boyunca kullandik baya iyilesmisti ama 3 4 gun kullanmayinca hastaligi tekrar etti. Bugun gittigimdede ilaç degistirecegimizi ve Oridermy ve veda ear lotion kullanacagimizi ama elinde olmadigini ve sipariş vereceklerini ama uzun surecegini söyledi. Bu ilaclari nerde bulabilirim vede bunlara ek olarak yapabilecegim birsey varmidir?

8 CEVAP

Upp

ozleeemklllc

crystalin kullanıyoruz biz çenesi için verildi ama kulakları tahriş olmuş yakalık vardı ondan kaynaklı pamuğa sıkıp şimdi temizliyoruz 50tl verdim ama internette araştırdım daha uygun var bence bunu sor uygun ise al derim çenesi düzeldi çünkü çok yeni kulağa geçtik biz

Bağlantı (Link) Kulağından çikan
Bugün ilaçları temin ettim uyguladıktan 2 saat sonra bu şekilde pislikler çıkmaya başladı nedir anlamadım ama

zeynsudd

Merhaba benim kedim de kulak uyuzu+ mantar olmuştu veteriner oridermyl krem verdi (125tl ydi) 15 gün kullandık ve geçti şükür.

lwb

oridermyl ben de kullandım bi çok kez.

oridermyl kullanmadan önce temizleme solüsyonuyla (ben tea tree oil kullanmıştım vetin verdiği) kulağını temizliyorsunuz. 10-15 dk sonra da oridermyl uyguluyorsunuz. bir kulaktan diğer kulağa geçerken muhakkak tüpün aparatını temizleyin ve kulağa uyguladıktan sonra pamuk tıkayın ki ilaç geri çıkmasın. 2 dk ovuşturduktan sonra da işlem biter, pamukları kendi atar zaten.

lwb

ayrıca kulak hastalıkları çok lanet hastalıklar, tekrarlanabiliyorlar. olmaması için tekrar tekrar bağışıklığını yüksek tutun

Suanda sadece bir kulaginda var ve ona ilac uyguluyorum sadece bagisikligini yuksek tutmam icin yapmam gerekenler nelerdir?

nidaxu

kulak uyuzu net. benim kedime de olmuştu. veterinerimiz uyuz iğnesi yapmıştı ve temizlemek için losyon vermişti öyle geçmişti