Aşı Bilgisi

senaaa0508

Arkadaşlar merhaba yarın yavru kedime iç dış parazit aşısını yaptıracağım şu an 4 aylık kadar oldu benim bildiğim iç dış parazitten bir müddet sonra karma aşı yapılır ama veterinerimiz yarın karma aşıyı da yapabiliriz sorun olmaz dedi sizce iç dış parazit aşılarını yaptırıp mesela 10 gün sonra mı karma aşıyı yaptırmalıyım yoksa hepsini bir arada yaptıralım mı?

8 CEVAP

Merzela

Kedinizin yaşı uygun 1 kilo ve üstü kedilere aşı yapılabiliyor. Benim kedime iç dış parazit oldu ama aşı şeklinde değildi karma aşısını da 1 kilo olunca yaparız demişti. Ama agır gelebilir bir günde, virus sonuçta aşılarda.

senaaa0508

Teşekkür ederim cevabınız için bende ağır geleceğini düşünüyorum yapabiliriz sorun olmaz dedi ama internette araştırma yaptığım da önce iç dış parazitlerden temizlenmeli ondan sonra karma yapılmalı diyor anlamadım karar veremedim ne yapacağıma

bademthecatt

Yavru olduğu için ağır gelebilir

kedimelsa

Bencede kesinlikle benimkini iki aylık iç oldu çok halsiz sizinki 4 ama arayla yaptırın 3 asi bı anda bizlere bile ağır gelir benim Veterinerimde10 gün sonra dedi

senaaa0508

Evet karma aşı ağır zaten birde iç dış parazit aşısıyla birlikte daha da ağır gelir en iyisi yarın sadece parazit aşılarını yaptırıp 1 hafta 10 gün sonra karma aşıyı yaptırmak

senaaa0508

Cevabınız için teşekkür ederim öyle yapacağım ara vererek bir anda yüklemek yazık olur yavruma. Sizin başlığınızı da okudum korkmayın sakin kalın depo vitamin iğnesi yapıldı benim oğluma da aynı şekilde halsizlik az yemek yeme su içme ve uyku ağırlıklı geçirdik o geceyi ertesi günde düzeldi endişenizi çok iyi anlıyorum bende pinpirikliyim baya aşıdan sonra normal belirtiler ama siz yinede veterinerinizle bir konuşun her ihtimale karşı rahat edin :)

Zeynepalex

Ağır olur arkadaşım yazık ,yavru daha.
Ayrıca ilerki zamanda iç dış parazit damlası var ondan kullanabilirsin, vetden korkuyorlar

Zeynepalex

Bence veti değiştirsen iyi olur