Kedim 8 -9 Aylik Civari Yetiskin Mamaya Geçebilirmiyim ?

Ezginx

Anket

Yetişkine geç
(9 oy)
Yetişkine geçme
(9 oy)
Mama değiştir
(3 oy)
Toplam (21 oy)

Arkadaşlar kedime mattise yavru kedi maması kullaniyordum fakat tavuklu olduğu icin çok tüy döküyor balikli mamalara gecmek istiyorum mattisede yavrularda balikli yapmamişlar fiyat olarak mattise iyi icerigide güzel birakmak istemiyorum sizce yetiskine gecebilirmiyim bir sikinti olurmu

12 CEVAP

BalliBadem

Kedinin boyuna göre 6 aydan sonra geçilebilir bende emin değilim ama galiba 7 aylıkken yetişkin mamaya geçtim petshopp büyümüş dediği için ha bilsem 1 yaşını beklerdim ama

Ezginx

Yagiz

Malesef hills çok pahali bir mama kedim ayda 3 kg tuketiyor o yuzden genede pahali

Sudeckmkc

Yani balıklı mama evet tüylere biraz daha iyi geliyor ama tavuklu mamayla aralarında çok fark olmaz. Hem tavuklusunu hem balıklısını kullandım matissenin. Yavru mamasına devam edip tüyleri için balık yağı ve vetoskin kullanabilirsiniz

Yagizsolakk

  1. Aydan itibaren yetişkine geçmelisin. Evet belki yerler ama şöyle düşün insan bebeğe kuru fasulye yedirmek gibi birşey olur bu! Yer ama hasranelik olurya o misal!

Yagizsolakk

Kitten mamalardan da HİLLS markasını şiddetle öneririm 5kglık paketleri inanılmaz hesaplı bazı siteşerde bulursun ve orjinaldir gönlün rahat olsun!!! 5kglık alsan zaten yaşına kadar yeterde artar!

Erkinkibar

ben 1 yaşını beklederim

Elifozdemrrr

Bence geçebilirsin ek gidalarla da besliyorsan sorun olmaz benim kedim de 7.5 aylık yeni yavru kedi maması aldım duruma göre bu son alişım olabilir

Ezginx

Ek gida olarak biotin ve cinkolu vitamin veriyorum hergun yaklasik 1 aydir aliyor

Esraesngl

Bende mantardan dolayı balıklı mama almak zorunda kaldim ama yavrularda seçenek yoktu yetişkin aldim. Suan 9 aylik, mamayi kırarken yarisi agzindan yere dökülüyor:) sanirim 9 ay bile erken :)

Gulsahka

eğer kilosu iyiyse ve iyinin üstündeyse geçebilirsin bence.

Ezginx

Balık yağı dediginiz insanlarin kullandigi mi pek bilmiyorum yoksa kedilere özel üretilen bisiymi

Ezginx

Kilomuz 4 bucuk kilo gelişimimiz de iyi gercekten cok kararsiz kaldim herkesin farkli fikirleri var bildiginiz uygun fiyatli ama icerigi iyi balikli mama varmi