Kedi Kaşar Yedi Ve Kusuyor Ne Yapmalıyız ?

Arkadaşımın kedisine annesi eski kaşar yedirmiş ve kedi 1.5 aylık kusuyormuş şu an. Ne yapmamız lazım ?

7 CEVAP

ZehraBulutt

1,5 aylık kediye eski kaşar verilir mi? Ağır gelmiş hayvana besbelli. Kendiliğinden geçer, bu arada mama yerine haşlanmış, yağsız tavuk göğsü verin, midesine iyi gelir.

gozdeyilmaz

eski kaşar insanlara bile ağır gelen bir peynir yavruş daha çok minik kaç kere kusmuş veterineri arayın bence bi çünkü daha çok küçük

ZehraBulutt

Kaşar yedi diye kedi ölmez, küflü falan mıydı kaşar, öyle bile olsa eski kaşardaki küf zehirli değil. 1-2 kere kustuysa korkmasınlar midesini rahatlatmak için kusmuştur. Sürekli kusuyorsa vete gitsinler.

BalliBadem

Şu büyükler yokmu ya /:
Cidden kedi bu diye herşeyi vermeye çalışıyorlar verme desekte kedi bu vs diye veriyorlar anlatamazsınız ki,
Badem ede bi ara evdeki büyüklerin hepsi salam veriyordu annemi engelliyorum dedem veriyo onu engelliyorum babam veriyodu fln sonra bi gün tuvaleti bi koktu bi dahada vermediler yani bişeyi vermemeleri için illa olumsuz bi sonuç almalılar yoksa biz zararlı verme desekte dinlemiyorlar eskiden köyde baktıkları kedilerle kıyaslıyorlar

kedimelsa

Onlar birer bebek son kullanma tarihine bakmadan kendi maması bile verilmez ayrıca kaşar peynir çok mu verdiniz pek yememeli çünkü illa veriliyorsa az verilmeli diye biliyorum bende veriyorum ama yarısını küçük parçalar halinde veriyorum bence en yakın veterinere götürün intertten numarasını bulun rica edin yazın acil mudahele ne yapılırsa artık kendiniz kusturmaya çalışmayın bence ama yine de bilemem inşallah birşey olmaz bir bilene danışmak gerek

Zukoo

Veterinere gitmesi gerekiyor. Bu kadar küçük hayvanlar ne yazık ki bizim ufak gördüğümüz şeylerden bile ölebiliyorlar. Geceleri açık vetenerinerler var götürün.

Cagglaa

Ya gerçekten bazen ağzıma kötü şeyler geliyor ama kendimi zor tutuyorum! 1.50 aylık kedi kaşar yedi demek ne demek normal de iki ay zaten anne sütü alması gerek. Hadi alamadı annesi yok sokakta bulundu yardım edildi vs bi araştırma yapmaz mı insan? Arkadaşınız annesini uyarmamış mı küçücük yavruya kaşar verirken. Tövbe tövbe :| Gerçekten çok üzülüyorum böyle bilinçsiz şeyler olunca. Yanlışlıkla olabilir, bilememiş olabilirler fakat ya boğazına takılsaydı, ya şu an midesinde ya da bağırsaklarında bir problem oluştuysa......... Benim aklım çıkıyordu yavrularıma bakarken :( Kesinlikle bir veterinere danışın.