Kedim Konusunda Yardım Gerekli

Edaturk

Merhaba benim 9 aylık scottish cinsi bir kedim var şundan bir hafta öncesine kadar oyuncu neşeli ve sakin bir yavrum vardı geçen hafta bayram dolayısıyla yazlığa gittik 6 gün bizimle orada kaldı dün gece evimize geri döndük 2 gündür pek fazla oynamıyor sadece yemek tuvalet ve uyku halinde geceleri de sık sık miyavlıyor ama ne istediğini anlayamıyorum çok üzülüyorum mutsuz mu kedim yardım edin lütfen

8 CEVAP

kedimelsa

Belkide yeri değiştiği için huzursuzlanmistir

Edaturk

@kedimelsa bende öyle tahmin ediyorum ama sonuçta onun yaşam alanıydı bu ev evi tanıyor 6 günde unutmuş olabilir mi

kedimelsa

Bayramda gitmissiniz bayramdan öncesi kendi evinizdeymis çok çabuk alismiyorlar ya biryere bence tek nedeni yabancılık çekmiştir düzelir tanır ama hani evden aldınız başka biryere gturdunuz sonra kısa zamnada orda da durmadan yine eve geldiniz yorulmusta olabilir bişey olmaz onlara sevgimiz yeter öyle herşeyde panik olmaya gerek yok :)

Iroda

Ben kedimi esimin ailesinin evinden getirdigim zaman, ki onlar bir yil kadar baktilar, bir hafta on gun kadar kedi asla susmadi sabah aksam yirmi dort saat miyavladi huzursuzdu. Ayni zamanda kizginligi da baslamisti. Sonunda dayanamadim goturdum geri bir gun orda kaldi ve eve getirdigimde kendine gelmisti. Buyuk ihtimalle yer degisikligindendir. Yinede elinizle hafifce kedinizin vucuduna bastirarak gezdirin eger agriyan bir yeri varsa tepki verir. Tepki vermezse de bu durum devam ederse veterinere goturmekte fayda var. Bir rahatsizligi hastaligi olabilir

BalliBadem

Yaş mama ödül yemleri gibi sevdiği şeylerden biraz verin kediler için ev çok önemli siz onu evde bırakın can sıkıntısı dışında bi eksiklik hissetmez o derece
Yani biz evden taşınsak Badem evde kalmak ister konuşabilse o derece evi severler

ozleeemklllc

belki rahatsızlığı vardır miyavlıyo anlamıyoruz demişsiniz bi şey istediği belli belki de yardım yani benim kedimde böyleydi hasta olduğu içindi geç kalınabilir bence bi götür yine genel kontrol yapılsın veya parazit falan

Edaturk

@Iroda istediği zaman sürekli evde gezme modunda ama genel olarak biraz huysuz 2 gündür
Mesela şu an yüksek yerlere inip çıkıyor zıplıyor falan ağrısı olsa da bunları yapabilir mi peki bulabildiği yüksek yerlere çıkıp duruyo hopluyor atlıyor

Linsenpai

Kısır değilse kızgınlığa girmiş olabilir