Acil Cevap Yoksa Sokağa Bırakılacak

-Alıntı sorudur-
Merhaba hiçbir yerde sesimi duyuramadım bunu paylaşırmısın?
Benim birkaç tane yavru kedim var ve artık ailem evde istemiyorlar. Bende sokağa bırakmak istemiyorum. Çok fazla yere sahiplendirme ilanı verdim ama alan yok. Bi barınak ya da veteriner varmıdır kedileri bırakabileceğim? Acil yardım etsen olur mu? Yoksa sokağa bırakacaklar ailem.

13 CEVAP

Fsena

Barınağa kedileri bırakırsanız ölürler gayet açık ve net.Sahiplenene kadar ikna etmeye çalışın lütfen.Onların canı bizim canımızdan değersiz değil.facebookta sürekli hergün paylaşım yaptırın sayfalara.instagramda bir sürü sahiplendirme yapan sayfalar var onlara tekrar yazın lütfen.Veteriner almaz zaten.Ama barınağa bırakırsanız bile bile ölüme götürürsünüz o canları.

Merzela

Ben kedi sahiplenmek istediğimde sitelerde kaç kişiye yazdım 20 dk önce paylaşılan kedi direk sahipleniyor. Hiç bulamamıştım hakketen okadar çok sahiplenen insan varki heleki yavruysaa. Kesinlikle instagram siteler, normal siteler, Face gibi yerlere kedinizin 'Net' göründüğü fotograf lar paylaşın anında sahiplenirler inşallah ♥️

Anonymus552223

Barinak asla. Orada cesit cesit hastalik kapar ve zaten barinaklar birkac gun tuttuktan sonra yine sokaga birakiyor. Her türlu sonu ölüm. Sesinizi bize degil ailenize duyurun. Sokaga birakmak demek sokaga alisik olmayan bir kedi için olum demektir. Bunu boyle bilin ve barinaga biraktim diye vicdaniniz rahatlamasin.
Yapabileceginiz en iyi sey sahiplendirmek olur. Veya atin onuncu kattan ölsun. Korkunç gekiyor degil mi? Ama sokaga veya barinaga atmayla ayni sey. Hatta daha merhametli. Cunku daha hizli ölur.
Aileniz uzerinde hic söz hakkiniz olmadigini dusunmuyorum. Kendimi kescem deyin yine de attirmayin kedinizi. Atarsaniz da ailecek kedi katilisiniz.

Anonymus552223

Ha bi de yavru kedi diyor. Yavrular aninda sahiplenilir

Kediniz Yavru Mu?

Anonymus552223

Çalıya baktim cok şirin

Arkadaşlar öncelikle kediler benim değil. Hanımefendi yazmış bunu paylaşırmısın diye bende paylaştım. Ve bende aynılarını söyledim. Yaklaşık 3-4 haftadır her gün yayınlamış kedileri alanlar çıkmış sonra vazgeçmişler. Ailesini daha fazla oyalayamazmış. O da sokağa atmak istemiyormuş ama veteriner falan alır mı diyor? Ben daha önce sahibinden alıp direk sahiplendiren veteriner duymadığım için bilemiyorum dedim belki siz biliyorsunuzdur

Yavru kediler güzel çekilmiş fotoğraflarla hemen sahipleniliyor. Her biri tek tek bir bitkinin yanında vs poz veriyor, iyi fotoğraf ile zor olmuyor sahiplenilmesi. En olmadı ilana artan x kg mamaları ile birlikte sahiplendirilecektir falan yazabilirsiniz.

Anneleri yoksa sokakta yaşayamazlar.

Anneleri dahi barınakta yaşayamaz. Lütfen bırakmayın barınağa, en iyisiyim diyen bile berbat bir yer.

Hanımefendiye lütfen iletin. Bir koli içinde 5-6 tane yavru çekilmiş fotoğrafların sahiplenilme şansı çok az. Her biri ayrı ayrı çekilmeli. Kaydırmadan, güzel bir arka plan ile. Saatlerce uğraşılıyor bunun için ama sahiplenilme şansı kat be kat artıyor. Toplu fotoğraf için de hoş renkte bir battaniyede uyudukları fotoğraflar olabilir.

Üzgünüm ama fotoğraf çok önemli bir faktör.

Anonymus552223

Alinti soru demissiniz ama bunu boyle iletin.

BalliBadem

Gerçekten tekir bebekleri yuvalandırmak çok zor bende Çalı ya yuva arıyorum insanlar yazıp vaz geçiyor yok bebeğimiz var, yok kocama sormayı unuttum oda istemedi, yada daha güzel beyaz bi kedi fln buluyorlar ve yine Çalı elimde kalıyor
Bence güvenli bi siteye/bahçeye salınabilir yada gideblirseniz insanların hayvansever olduğu bi köye yinede en iyisi salmamak ama barınağa gitmesinden kat kat iyi barınaklar ölüm kampı
Valla bu gidişle Çalı yı çamaşır suyuyla beyaz yapıp sahiplendiricem (!)

BalliBadem

Arkadaşlar ne güzel yavruysa sahiplenilir demişsiniz paylaşmadık yer bırakmadım Çalı mı çok çirkinde kimse almıyor yoksa siz başka bi Dünya dan mı söz ediyorsunuz

BalliBadem

❤️ evet bıdık çok tatlı da isteyen yok yada isteyip tam götürecekken vaz geçiyorlar sanırım daha güzelini bulunca vaz geçiyorlar