Tavsiye Verin Yoksa Sokağa Gidecekler

Mist

20 günlük yavru kedileri eve almıştım şimdi bölgesel dökülmeler kizariklar var maddi durumdan dolayı mantar ilacı da alamam lütfen tavsiye verin ne yapabilirim bulasici oldugu icin ailem istemiyir

14 CEVAP

BalliBadem

Ah /:
Üzgünüm ama madem kedilerin bu tarz durumlarda yanlarında olamayacaksınız neden aldınız ve anneleri yok mu 2-3 aya kadar süt emerler normalde sokakta %100 ölürler emin olun kendi vicdanınızla alakalı ölüm sebepleri olursunuz bende sokaktan bulduğum 2 aylık kedi var bizim site güvenli insanlar kedisever fakat yinede küçük diye mecbur evde tutuyorum ki o bebeklerin hiç şansı yok hani kıyaslayın ve ölüceklerini anlayın diye anlattım
Mecbur bi çare bulmanız gerek yani veterinerle konuşun indirim/ taksit vs yapması için

Anne bedava kısırlaştırılıyor. Veterinere dueumu anlatırsanız krem tavsiye eder ve sürülüşü anlatır muhtemelen. Sadece kremin parasını verirsiniz.

Anonymus552223

Veterinere sordum cevap bekliyorum. Bebeklerde kullanilip kullanilamayacagini

Anonymus552223

Sordum kullanabilirsiniz dedi. Bunu ogrendigim iyi oldu. Ben anneye kullaniyorum ama yavrulara gecerse onlarda da kullancam mecbur

Anonymus552223

Bulaşmaz hemen. Eldivenle tutun besleyin. Havadan bulasmaz yani

Mist

Annelerini de eve aldım 4 yavru ve anneye bakıyorum zor okna ettim havalar yağmurlu ölürler diye Sahiplendireceim yavrulari buyuyunce maması kumu zaten yüklü geliyor bize ne yapacagimi bilemedim 4 yavru ayrı ayrı mı yatırsam onları kendi kendine geçmez mı

Mist

Belediye ile konuşacağım bunun için kisirlastirmalari adına umarım uygun fiyatlı yaparlar

Anonymus552223

Bediye bedava yapiyo. Yavrular 40 gunluk olunca yaptirin. Mantar size bulasacak diye korkmayin. Hangi sehirde yasiyorsunuz bende bir krem var veteriner mantar icin vermisti. Kullanacaksaniz onu yollayayim. Yalniz ben kullanamadim cunku surer surmez yaliyor

Anonymus552223

Tricobor diye bir krem

Anonymus552223

https://www.*********.com/biyoteknik-dermacure-tricobor-kedi-kopek-ve-atlar-icin-deri-bakim-sampuani-250-ml-9370
Krem şu internette 25 tlymis mantar kremi yazmiyor ama bizim vet bunu vermisti

Mist

Afyonda yaşıyorum ben yavrular küçük ya acaba kullanılır mı ki sizin ilaciniz sizin kediniz kaç günlüktü

Mist bunu belediyedeki veterinere de sorabilirsin. Muayene bile edebilir. Ben ankarada yavru kesi muayenesi için de götürmüştüm belediyeye

Mist

Çok teşekkür ederim sizden cevap bekliyorum

Merzela

Sakının ve sakın annelerinden ayırmayın 20 günlük kesinlikle ölürler. Annenizi ikna edin 2 ay kadar kalsınlar sizde sonra sahiplendirirsiniz.