Doğumdan Sonra

Cakeyta

Yaklaşık 1 yıl önce 3 yaşındaki kızımı sahiplendirdim, sürekli birbirimizi görüyoruz, 35 gün önce doğum yaptı 6 tane bebeğimiz oldu. En baştan mama yemeyi sevmeyen bir köpekti, hamilelik sürecinde de çok yemedi. Ama doğurduktan sonra aşırı yemeye başlamış. Evde kediler de var, kendi mamasını bitirip direkt onlarınkine saldırıyormuş. Çok sık da su içmeye başlamış. Baş edemiyorlarmış şuan. Bunun sebebi sadece doğum mudur? Bir de yavruları artık emdirmek istemiyormuş. Daha sütten kesilmek için küçükler.. İkisi için nasıl çözümler bulabiliriz

5 CEVAP

Anonymus552223

Emzirirken ne kadar isterse yemeli bence.

Cakeyta

Maması az verilmiyor ki zaten önüne. Kedi maması yemesi de, çok fazla kendi mamasından yemesi de zararlı diye düşünüyorum. Mamasını azaltıp sütünün azalması veya yetmeyecek kadar az vermek değil amacımız asla. Herhangi bir çözüm varsa açığım

Anonymus552223

Memelerinde sorun olabilir mi emzirmek istememesi ondan mi acaba

Cakeyta

Sanırım yavruların dişleri yavaş yavaş çıkmaya başladığı için emerken canını acıtıyorlar. Yavrular ek olarak yumuşatılmış yavru mamaları yemeye başladılar ama yine de 2 hafta daha düzenli emmeleri gerekiyor sanırım. Bir anne olarak köpeğimin bunu düzene sokabileceğini düşünüyorum. Bu 2.doğumu, biraz daha deneyimli

Anonymus552223

Gercek papatya cayiyla kompres yapilmasi oneriyor memelere. Acimasin ve yara olmasin diye